Awant window navigatorun yerini nasıl değiştirebilirim?

Başlatan fotomusa, 28 Ağustos 2008 - 21:33:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fotomusa

Arkadaşlar belki sizler için kolay bir konu hatta konu açmaya degermi bile diyebilirsiniz * yalnız bir türlü beceremedim. AWN devamlı en altta duruyo kullandıktan sonrapanelin altında kalıyo ben istiyorumki AWn biraz yukarı kaldırayım panelin üzerine getireyim ne panel etkilensin nede AWN. * ya da en tepeye cekeyim yani nerede istersem AWN orada dursun ama menülerini karıştırdım bir türlü bulamadım
Birde AWn ve gdesklets i başlangıçta nasıl çalıştırabilirim. Bu arada kubuntu kullanıyorum

heartsmagic

Awn için mi hatırlamıyorum ancak bir tanesi için bu konuşuldu ve @erginemr detaylı bir açıklama yaptı. Biraz arar da bulamazsan tekrar buraya geçersin.

Son sorun ise yine forumda defalarca konuşulmuş olan Sistem-Tercihler-Oturumlar bölümüne göz atabilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

fotomusa

Alıntı yapılan: heartsmagic - 28 Ağustos 2008 - 22:54:32
Awn için mi hatırlamıyorum ancak bir tanesi için bu konuşuldu ve @erginemr detaylı bir açıklama yaptı. Biraz arar da bulamazsan tekrar buraya geçersin.

Son sorun ise yine forumda defalarca konuşulmuş olan Sistem-Tercihler-Oturumlar bölümüne göz atabilirsin.

awn diye aratma yaptım nasıl kurulacagı falan yazıyo ama benim istedigim awn nin en allta deyilde penelin üzerinde yada tepede durmasını saglamak bununla ilgili bir konu bulamadım. Başlangıçta çalışma işine gelinge ubuntu için buldum yanlız aynı olayı kubuntuda gercekleştiremedim daha dogrusu yerini bulamadım

heartsmagic

Özür cairo imiş o ve şu başlıkta anlatılmış: http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=2832.0

Bu uygulamaların asli vazifesi panelin yerini almaktır zaten, panelle kullanmak biraz garip oluyor. Yine de bilen birileri varsa tarif edeceklerdir.

Diğer mesele için de Kubuntu gözümden kaçmış. Şimdi, uzun süredir KDE kullanmadığımdan bunun için bir araç oluşturmadılarsa elle yapmak zorundayız. KDE'nin Autostart dizinine bir link atmamız sanırım yeterli olur. Örnek:

cd ~/.kde/Autostart
ln -s /usr/bin/awn-manager .

Not1: awn'ın ismi neyse onu kullan, awn-manager'ı ben öylesine yazdım.
Not2: İkinci komutun sonunda bir nokta var, onu gözden kaçırma.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.