K3B Format Sorunu?

Başlatan Bedreddin, 28 Ağustos 2008 - 21:10:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bedreddin

Merhabalar.
Geçenlerde ilk defa K3B ile DVD yazdım. Dosya 4.4GB büyüklüğünde bir 720p (HD) film idi. Ben dosya sistemi olarak Linux/Unix + Windows seçsem de, yazmaya başladığında 2GB'tan büyük dosyalar UDF ile bağlanabileceğinden UDF formatına geçiliyor diyerek -onay istemeden- yazıyor. Böyle olunca da Windows DVD'nin adını okuyabiliyor, UDF olduğunu algılıyor ama içindeki dosyaları göremiyor :( Bu sorunu nasıl aşabilirim?
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!

Bedreddin

bu hasret bizim!

atomkarinca

Udf reader diye birşeyler vardı galiba.

Bedreddin

Benim için önemli olan Windows'taki çözümü değil, arşiv yapıyorum ve istediğim zaman bir kaç DVD alıp arkadaşlarıma gidip izleme şansım olsun istiyorum. Her gittiğim yere de program kuramam haliyle  ;) Ubuntu'ya tam geçişi düşündüğüm şu sıralarda çok kötü oldu bunu yaşamak, çünkü araştırdığım kadarıyla bir çözümü yok :(
      bu hasret bizim!

FUBU

Başka programlar denedin mi?
mesela KMediaFactory diye bir program buldum.
Alıntı YapYou can quickly create DVD menus for home videos and TV recordings in three simple steps.
diyor. işine yarar mı acaba?
http://www.linuxappfinder.com/package/kmediafactory

ama araştırırken farkettim, hemen hemen tüm dvd yazıcılar UDF formatını destekliyor sadece  :(

atomkarinca

Elimdeki yazdığım tek dvd yi inceledim. Udf falan görünmüyor dosya sistemi iso9660 olarak görünüyor. Neyle yazdığıma baktım nero ile yazmışım. Neronun sitesinden nero linux indirmek le çözülecek demekki.

FUBU

Evet, Çok büyük ihtimalle nero bu sorunu çözer ama paralı olmasa..

Bedreddin

Nero Linux çözmüyormuş, ubuntuforums.org'da okumuştum.
      bu hasret bizim!

atomkarinca

Allah allah, bir daha bakayım şu dvd ye hangi formatta.  Ben bunu linux da yazmış olmalıyım windows falan yok bende.

atomkarinca

Hımm, K3B ile baktığımda iso9660 olarak görünüyor device manager da ise udf görünüyor. Ortada bir gariblik var bu ancak nero ile yazılacak bir dvd ile anlaşılabilir. Nero'yu denemek den başka çare yok.

eren

Linux altında 3 GB film yazdırdım, Windows Vista Ultimate altında yer alan GOM Player ve VLC sorunsuz okudu.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

atomkarinca

Hangi yazma programını kullanmıştın hatırlıyormusun.

eren

Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Bedreddin

Burada Brasero'nun çözüm olmadığı söylenmiş. O zaman dikkatlice bakmamıştım, bu adreste de cdrkit'ü 1.1.2.1 sürümüne düşürerek çözüldüğü yazılmış. Zamanım olduğunda deneyip sonucu yazacağım ;)
      bu hasret bizim!

eren

Ben hiç bir özel ayar yapmadığım halde sorun yaşamıyorum. :)