Ekran çözünürlüğü yardım

Başlatan elrohiremre, 28 Ağustos 2008 - 19:03:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

elrohiremre

Selam ben envy programındam elle ati ekran kartı driverını yüklemiştim ama şimdi ekran 800*600 açılıyo ne yapabilirim.

ns

belki senin sorununla alakasizdir ama mönitor kapalıyken bilgisayarı açarsan sanırım boyle oluyor. bilgisayarı açtiğinda monıtör açikmıydı?
Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik...

heartsmagic

Peki yükleme sorunsuzca tamamlandı mı? Örneğin

glxinfo | grep render

komutu Yes döndürüyor mu? Yoksa kurulum tamamlanmadığı ya da başarısız olduğu için Ubuntu güvenli kipte mi açıyor kendisini?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

elrohiremre

Cevap no ne yapabilirim??? Aslında ben ekran kartı driverini silip yeniden tam anlamıyla kurmak istiyorum çok araştırdım hep birşeyler yaptım ama birtürlü ati driverini kuramadım. İnternet sitesinden en sonu indirdim fakat orda anlatılanları yaptım fakat olmadı.

Sypro

"Olmadı" pek açıklayıcı değil malesef, bir hata çıkmadı mı? Ya daherhangi bir şey? Siz kurmak için nasıl bir yol izlediniz? Mesela restricted drivers'tan denediniz mi?

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

elrohiremre

İlk kurduğumda bi ekran çıkmıştı daha ubuntu açılmadan çözünürlükle ilgili sonra bişeyler yaptım o gitti ama şimdide görsel kısmını en kötüsünde kullanıyorum çünkü normalde orta kullanabilirken şimdi ortada kasıyor.
Bu arada ekran kartım ati radeon 9250

heartsmagic

Elle yüklediğini kaldır. Ubuntu ile gelen ati sürücüsü senin kartta sorun vermiyor diye gördüm şimdi foruma şöyle bir bakınca. Bu kart sahipleri daha aydınlatıcı bilgi vereceklerdir.

elrohiremre

heartsmagic

Envyng'yi aç orada kaldırma şıkkı var zaten.