onca nasihate ragmen

Başlatan deneme2030, 27 Ağustos 2008 - 20:02:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

deneme2030

ya arkadaslar kac gundur ugrasıyorum...beceremedim...

biraz evvel yazdım nasihat yedim...arama yaptım sorumun cevabını bulamadım...

sorum cok basitti ubuntu eee pc vers. de desktoba download yaptgm cheese yada onun gibi tarbz2 dosyalarını untar yapıp manuel

install nasıl yapılır ıdı...program kurlumu ıle alakalı lınklerde bulamadım...yardımmmm pls...

atomkarinca

Sorduğun soru şuna benziyor: "Balık nasıl tutulur?". Evet oltayla tutulan balık çok ama oltaya gelmeyen balık da var. Yapabileceğin ilk şey açtığın klasörde INSTALL isimli bir dosya var mı onu kontrol etmek. Orada nasıl yükleneceği anlatılır.

Ama eğer tar.gz ise dosya büyük ihtimalle şu yolu izlemen gerekir: terminal açıp açtığın tar dosyasının dizinine gir:

./configure
make
sudo make install

Xenophobia

Dosyayı

sudo bunzip2 dosya.bz2

komutuyla açtıktan sonra içeriğindeki readme.txt dosyasında install'ı ile ilgili verilen yönergeleri izleyebilirsin.

Sypro

@deneme2030, Diğer topic'i takip ediyor musunuz yoksa her aklınıza geldiğinde bir topic daha açacak mısınız? Orada gerekli bağlantı verildi program kurulumları ile ilgili.

@atomkarinca, sabrınıza hayran kaldım. Sanırım monitörün üst tarafına "please be patient" yazmam gerek.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

atomkarinca

Alıntı yapılan: Sypro - 27 Ağustos 2008 - 20:13:51@atomkarinca, sabrınıza hayran kaldım. Sanırım monitörün üst tarafına "please be patient" yazmam gerek.

"DON'T PANIC!" de yeterli olur :)

heartsmagic

Bana da başlığı kapatmak düşsün. Diğer tarafta zaten yardım ediliyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.