Urban terror ve ekran koruyucu problemi

Başlatan zulfikar, 26 Ağustos 2008 - 15:34:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zulfikar

Urban terror oynarken ekran koruyucu devreye giriyor ve sistem kitleniyor. Buna bi cozum bulabirmiyiz?

cemkaan

Bende de sorun çıkarıyordu. Ekran koruyucu çalıştığında oyun pencereye düşüyor ne klavye ne fare tepki vermiyordu. Mecburen ctrl+f1 ile konsola düşüp oyunu kapatıyordum.
sistem-tercihler-ekran koruyucu içinden bilgisayar bekleme durumundayken ekran koruyucuyu etkinleştir onay kutusunu iptal ettim.
Bilgisayarın boşta sayılması için geçecek süreyi ayarladım. (5dk.)
Güç yönetimi içinde de ekranın kapatılması için geçecek süreyi uygun şekilde ayarladım.(7dk.)
Urban terror da ekran boyutunu  masaüstü çözünürlüğümden düşük ölçüye ayarladım. (800*600)
Oyun oynarken artık ekran koruyucu devreye girmedi.

munirekinci

Oyuna girmeden önce ekran koruyucusunun ayarlarından iptal edebilirsin, ya da şu komut da işini görebilir;
killall gnome-screensaver; killall gnome-screensaver-preferences

zulfikar

Verdiginiz yontemleri zaten kullanmaktayim benim istedigim ekran koruyucunun oyun oynarken devre disi kalmasi nasil diger programlari kullanirken devreye girmiyorsa oyun oynarkende devreye girmesin. Ginede yardimci oldugunuz icin tesekkurler.

munirekinci

#!/bin/bash
killall gnome-screensaver;
killall gnome-screensaver-preferences;
#aşağıdaki kısım farklı olabilir, sisteminize kurulu olan UrbanTerror'un çalıştırılabilir dosyasının ismini girmelisiniz. Nasıl öğreneceğim diyorsanız açın terminali urb yazıp iki kez TAB tuşuna basın. Urbanterror'un sistemdeki ismi gelecektir. Urbanterror un ismini öğrendikten sonra aşağıdaki yere yazın.
urbanterror;
gnome-screensaver;

Bunu bir dosya olarak kaydedin, daha sonra bu dosyayı çalıştırılabilir yapın.

Örneğin;
chmod +x urbanterror.sh

Daha sonra bu betiği kısayol göstererek çalıştırabilirsiniz. Oyun açılacağı zaman ekran koruyucuyu kapar, oyun kapandıktan sonra ekran koruyucuyu tekrar açar.

zulfikar

tragedy10

Merhaba arkadaşlar aynı sorun bende de vardı.
10 dk içinde pencereye düşüyordu.
Ben biraz oyunun ayarlarıyla oynadım.
Oyun kalitesini ekran çözünürlüğüne ayarladım.
Bir kaç oyun ayarını da değiştirdim.Şimdi oyuna hiç giremiyorum.İlk açılışta direk pencereye düşüyor.Fare ve klavye direk kilitleniyor ve ctrl+alt+backspace ile oturumu yeniden başlatmak zorunda kalıyorum!
Yeniden mi yüklemem lazım oyunu?
Yardımcı olursanız sevinirim!

ebubekirs

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=2541.0   şu adresteki çözümü dener misiniz ?
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim