menu hatası ve tema yuklenmıyor

Başlatan msincar2, 24 Ağustos 2008 - 12:38:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

msincar2

menulerımdekı kucuk resımler gorunmuyor tamımı grı bır renk aldı
ve oylece kaldı sıstem+yonetım+gırış pencersı acılmıyor
ayrıca oturum acma ve kapatma dugmelrı yok pcyı kasa dugmesınden kapatmazk zorunda kalıyorum
guncellemerı yaptıktan sonra bunlar oldu lutfen yardım

Sypro

Öncelikle sorununuzu açık bir dille anlatın. Şu an hiç bir şey anlamadığım için yardım edemiyorum.
Bir de aynı konuyu bir kaç yere açmamaya çalışın. Neticede hepimiz burdayız, bir tane de olsa aynı şeyi yazacaz 100 tane olsa da.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

msincar2

Ubuntu kurulduktan sonra gerekli güncellemeleri yaptım  ve yeniden başlattım pc'yi
tema tamamen değişti temada hiçbir resim yok sadece yazılar var,
ayrıca oturum açma ve kapatma düğmesi yok, pc'yi kasadaki düğmeden kapatıyorum.
Durum bu, birde tema yüklenmiyor.

Metin düzenleme notu :Lütfen güzel Türkçemizde bulunan ''ğ,ü,ş,ç,ö'' gibi karakterleri kullanmaya özen gösteriniz.
Klavyeniz ingilizce diyecem ancak ''ı'' harfini rahatlıkla kullanabildiğinize göre Türkçe klavyeniz var.

Sypro

Sağ üst köşede nasıl bir simge var?

Menü'den kapatamıyor musunuz? Sol üst tarafta Sistem menüsü olacak, orada kapat butonu olması gerek.
Ayrıca tema kendiliğinden değişmez:S Başka bir şey yapmadığınızdan emin misiniz?

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

eldirr

Güncellemeler yüklenirken yarım kalmış gibi bir şey olabilir mi? Geçen başıma geldi çünkü, güncellemeler yüklenirken bilgisayar kitlendi, açtığımda tema biraz karışmıştı.

Bozuk paketler tamir edilirse düzelebilir belki.

Sistem > Synaptic paket yöneticisine girip oradan bozuk paketlere bir bakabilir veya terminalden 'sudo dpkg --configure -a' komutunu çalıştırabilirsiniz.

Sanırım.  :)

msincar2

sag ust kosede kasan bır adam resmı gıbı bır sey var tıklayınca ekran kararıyor evet dedıgın gıbı guncellemer yarıda kalmıstı ama yapamıyorum lutfen yardım

Sypro

Peki pencere kenarlıkları ne renk? Herhangi bir pencere açtığında pencerenin isminin yazdığı üst bar turuncu mu farklı bir renkte mi?

Lütfen her mesajınıza "lütfen yardım" yazmayın ayrıca, çok itici oluyor.

msincar2

grı bır renk sızede cok zahmet verıyoruz ondan lutfen dıyorum

umutubuntu

@msincar2 
Mesajınızda düzeltme yaptım ancak okumamışsınız sanırım, halen Türkçe karakterleri (ç,ğ,ş,i,ö,ü) kullanmıyorsunuz.
Forum içi aramalarda herkesin aradığını bulup çözüme daha rahat ulaşabilmesi için yazmış olduğumuz kelimeleri
özenle kullanıp düzgün bir biçimde yazmak sizin gibi yardım lütfen diyen Ubuntu kullanıcıları için büyük bir kolaylık olacaktır.

Sypro

Alıntı yapılan: msincar2 - 24 Ağustos 2008 - 16:33:23
grı bır renk sızede cok zahmet verıyoruz ondan lutfen dıyorum

Zahmetlik durum yok, zahmet olcak olsa burda işimiz ne. Neyse..

Şimdi anlaşılan sizin tema değişmiş, siz değiştirmediğinizi söyleseniz de..

Masaüstünde sağ tıklayıp en alttaki seçeneği oradan da tema sekmesini seçip Human isimli temayı işaretleyin ve pencereyi kapatın. Görünüm ilk haline dönecektir.

Yeni tema yüklemek için forumda arama yapabilirsiniz, bir kaç yerde açıklanmıştı.

msincar2

OTURUM AÇMA VE KAPTMA DÜĞMELERİ HALEN GELMEDİ
PCYİ KASADAKİ RESET VE KAPATMA DUGMESİNDEN KAPATMAK ZORUNDA KALIYORUM
YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM

Sypro

Bakın, yardım edebilmemiz için sizin de bize yardım etmeniz gerek.
Madde madde sıralarsak;

1- Bu konu ile ilgili bir topic açtınız, halen açık, gidip yenisini açmaya gerek yok.
2- Acemiler için bölümü anlatım bölümüdür, eğer ŞU topic'i okusaydınız orada da yazıyor.
3- Herhangi bir konu açacaksanız önce arama yapın, sonra konuyu açacağınız yerdeki sabit konuları okuyun (en üstte farklı renkte olanlar) ondan sonra AÇIK BİR DİLLE sorununuzu ifade edin.
4- Topic başlığını ya da içeriğini büyük harflerle yazmanız bağırıp çağırmak gibi algılanacağından bundan mümkün olduğunca kaçınmaya çalışın.
5- Size burada söylediklerimi yaptınız mı ? Yaptıysanız ne oldu ? Yapmadıysanız yapıp cevabınızı iletin ki yardım edebilelim.

Not: konuları ben birleştirdim, sorununuz çözülene kadar buradan sormaya devam edin.

erginemr

1. Tema konusunda, masaüstüne sağ tıklayıp, "Masaüstü Artalanını Değiştir"i seçip, "Tema" sekmesinden başka bir temayı, örneğin "Human" seçmeyi deneyin.

2. Kapatma düğmesinden silinen ikonlar (bilgisayarı kapat ve yeniden başlat) için şu konuya bakın:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=2275.0

3. Yarım kalan güncellemeler için, konsolda sırayla şunları deneyin:
sudo dpkg --configure -a
sudo apt-get install -f
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade