Firefox videolarda çöküyor

Başlatan Yiğit Ateş, 21 Ağustos 2008 - 01:30:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yiğit Ateş

Arkadaşlar firefox  bazı videoları oynatırken çöküyor ve bu çok sık olmaya başladı operada hiçbir sorun yok fakat onu kullanmak istemiyorum alıştım firefoxa  sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

erginemr

Bu videolar Adobe Flash içerikli mi (örneğin YouTube gibi, sağ tuşa tıklayarak belli olur), yoksa AVI, MPG tarzı diğer video dosyaları mı?

Yiğit Ateş

Flash içerikli fakat aynı flashı opera da kullanıyor o çökmüyor :(

FACTOR2

Aynı durum bende de sıkça oluyor.

Yiğit Ateş

arkadaşlar sorunu çözdüm sorun totem pluginden kaynaklanıyor onu kaldırıp mplayer pluginiyle denediğimde sorun çözüldü

FACTOR2

totem plugini derken kastın nedir?

ufuk_k

Totem plugin, windoz media player plugin gibi, video dosyalarını firefox üzerinden önbelleğe alarak görüntülemeyi sağlar.
Linux dağıtımlarında eklentilerin alternatifleri olduğu için, öntanımlı totem eklentisi yerine mplayer eklentisi kullanılabilir.

heartsmagic

Ancak flash ile totem veya mplayer plugin ilgilenmez ki?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ufuk_k

Doğru, ben de .avi, .wmv gibi video dosyaları için belirtmiştim. Belki de arkadaş da farkında olmadan onları kastetmiştir, bilemiyorum :)

heartsmagic

Yok zaten sana dememişdim :) Arkadaş flash deyince ben de hemen libflashsupport paketini önerecekdim. Ancak baktım mesele mplayer ile çözülmüş. Bir anda merakımı celbedince sorayım dedim.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

sabian

çökmeler sıklaştıkça can sıkıntısı da artıyor. Bu totem plugini nerden devredışı bırakabilirim?
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

such

Alıntı yapılan: dewrim2 - 08 Nisan 2009 - 06:28:57
çökmeler sıklaştıkça can sıkıntısı da artıyor. Bu totem plugini nerden devredışı bırakabilirim?

Firefox'ı açın. Araçlar>Eklentiler>Windows Media Plugin (Compatible; Totem) yazan eklentiyi devre dışı bırakın.