[Çözüldü] vmware-server ile ayrılan alanın tekrar ubuntuya ekleyebilirmiyim

Başlatan askinj, 20 Ağustos 2008 - 14:13:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

askinj

Vmware serverla win xp kurulumu yaptım bunun içinde 20gb yer ayırdım. Bu ayırdığım alanı xp sildikten sonra telkrar ubuntunun kullanımına nasıl açabilirim. Şu anda ubuntu diskimi 60 gb olarak görüyor normalde 80 gb. bu konuda yardımcı olabilirmisin şimdiden tşk. Formunuz sayesinde yavaş yavaş ubuntunun çalışma pirensiplerini öğreniyorum.

ebubekirs

Bkz. Türkçe yazım kuralları :

http://www.tdk.gov.tr/TR/BelgeGoster.aspx?F6E10F8892433CFFAAF6AA849816B2EFD157CB4DF4A46466 

www.dahianlamindakideayriyazilir.com
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

askinj

Arkadaşım İmla hatalarım hızlı yazdığım için, bu konuda haklı olabilirsin ama anlamsız cevaplara gerek yok. Bu forum yardıma ihtiyacı olan ubuntu kullanıcıları için hatırlatırım. Konu hakkında bilgin varsa buyur yaz. Yoksa ..:)

atomkarinca

Eğer live cd duruyorsa bilgisayarı onunla açıp Gparted programıyla iki harddiski birleştirebilirsin.

servet ümmetoğlu

Arkadaşa düzgün Türkçe kullanman konusunda katılıyorum. Cevabı da vereyim.
home kalsörünün içinde ctrl+H tuşlarına birlikte bas (bu şekilde gizli klasörler görünür). Sonra .vmware klasörünü bul ve sil (Uyarı: vmware ayarların silenecektir.).
"Şeytanımı öldürdüm bebeğimi büyütücem
   Yandığım dünyayıda kalbimde küçültücem
     Denizleri taşırdım bulutları delicem
       Şişedeki küllerimi topraklara serpicem" (Düş Sokağı Sakinleri)

servet ümmetoğlu

Alıntı yapılan: atomkarinca - 20 Ağustos 2008 - 14:45:30
Eğer live cd duruyorsa bilgisayarı onunla açıp Gparted programıyla iki harddiski birleştirebilirsin.
Arkadaş kurulumu ubuntu içince yapmış vmware ile ayrı bir bölüme kurmamış :)
"Şeytanımı öldürdüm bebeğimi büyütücem
   Yandığım dünyayıda kalbimde küçültücem
     Denizleri taşırdım bulutları delicem
       Şişedeki küllerimi topraklara serpicem" (Düş Sokağı Sakinleri)

askinj

Doğru ubuntu içinde yaptım :)
Yardımlarınız için teşekkür ederim.

heartsmagic

Sorun çözüldü mü?
Ayrıca her ne kadar konuyla alakasız bir ilk mesaj verilmiş olsa da, doğruluk payı var. Zira eğer yazılanları iyice anlayamazsak cevap verme verimimiz düşer. Kaldı ki güzel Türkçeyi korumak görevlerimiz arasındadır. 

Not: Ayrıca soruları doğru bölümde sorarsan seviniriz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

askinj

Hayır 20 GB
/var/lib/vmware/Virtual Machines/ windows XP Home Edition
bölümünde kullanılmış görünüyor. Bu bölümü sildiğim zaman Sun xVM VirtualBox içinde kurduğum xp etkilenirmi ?
Bu konu ile ilgili bir fikriniz varmı.

askinj

Windows Xp Home Edition kılasörünü masaüstüne taşıyıp  bilgisayarımı reboot yaptıktan sonra Sun xVM virtualbox programını çalıştırdım . Herhangi bir problem ile karşılaşmadım. Taşıdığım kılasörü Shift+Del ile kaldırdığımda   20 GB bölümüm tekrar geri geldi. İlginiz için teşekkü rederim.