Beyaz Ekran

Başlatan torullu, 16 Ağustos 2008 - 15:38:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

torullu

Beryl aktif edince beyaz ekran geliyor Via onboad ekran kartı var sürücüyü xorg.conf da
Section "Screen"
    Identifier "screen1"
    Device "device1"
    Monitor "monitor1"
    DefaultColorDepth 24

Subsection "Display"
        Depth 8
        Modes "1280x800"
    EndSubsection

Subsection "Display"
        Depth 15
        Modes "1280x800"
    EndSubsection

Subsection "Display"
        Depth 16
        Modes "1280x800"
    EndSubsection

Subsection "Display"
        Depth 24
        Modes "1280x800"
    EndSubsection
EndSection

bunu dene yazmışınız xorg.conf neresi oluyor bilmiyorum :S Yardım edermisiniz ?

munirekinci

Herhangi bir metin editörü ile yönetici yetkileri alıp /etc/X11/xorg.conf dosyasını açıp gerekli yerleri o şekilde değiştirmen gerekiyor.

Ayrıca Beryl çok eskide kaldı. Artık Compiz-Fusion var.

torullu

Peki ben Compiz-Fusion u nerden etmin edicem birde sizin yazdığınız "/etc/X11/xorg.conf" bu yere nasıl ulaşıcam ben üstü düzey Linux kullanıcısı değilim daha açık olursanız sevinirim :) ?

atomkarinca

Compiz Fusion, Ubuntu'nun 7.10 sürümü ve sonrasında yüklü gelir zaten. System > Preferences > Appearance > Visual Effects yolunu takip ederek aktif edebilirsiniz.

xorg.conf dosyasını açmak için bir terminal açın (Applications > Accessories > Terminal) ve şunu yazın:

gksudo gedit /etc/X11/xorg.conf

Uyarı: Eğer sistem dosyalarında değişiklik yapacaksanız her zaman için yedek alın:

sudo cp /etc/X11/xorg.conf /etc/X11/xorg.conf.back

torullu

Peki yedek kodla yedek aldım sorna hata oldu yedei nasıl geri yüklicem ?

Sypro

Sizi önce şuraya alsak..

Bunlar daha önce konuşulan konular, önce kendinizi geliştirin, eski konuları kurcalayın, acemiler bölümünü bi sindirin; sonra compiz de kurarsınız başka istediğiniz bir şey varsa onu da.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."