[Çözüldü] Çöp kutusunu nasıl masaüstünde simge haline getirebilirim?

Başlatan emrahgny, 14 Ağustos 2008 - 18:32:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emrahgny

aslında sorum başlıkta yazdım ama masaüstü simgeleriyle oynayabilecegim bi yeri varmı bu linux'un? bazen gözüme büyük geliyorlar * mesela nasıl küçültürüm? bilgasayarım'ı yerlerden çekip sürükledimmi * masaüstü simgesi oluyo ama masaüstünde nasıl bi çöpkutusu penceresi yaparım?

Contempt

öncelikle çöp kutusu için en iyi çözüm tweak. Tweak ile aynı zaman masaüstüne bilgisayarım ağ bağlantılar gibi bazı özelikleride ekleyebılırsın . kendisi depolarda mevcut. Simge olayına gelincede kullandığınız simge setine göre büyüklüğü değişebilir yda ekran çözünürlüğünüze göre değişebilir.
Herşeye Rağmen...

heartsmagic

Masaüstündeki simgeleri sağ tıklayıp simgeyi esnet dedikten sonra istediğin gibi ayarlarsın. Zaten çöp kutusu yok muydu? Ben genelde kapattığım için ön tanımlı geliyor mu gelmiyor mu hatırlamıyorum ancak

Alt+f2-> gconf-editor

programını açıp, apps-nautilus-desktop yolunu izlersen sağ tarafta trash_icon_visible seçeneğini görürsün, ona bir tik atman yeterli.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

umutubuntu

emrahgny

gerçekten bi tik atmam yeterli oldu;) saolun bu arada tweak'i de deniycem hepinize teşekkürler

Contempt

evet normal olması gerekende  bir  tik ti ama ben tweak sevdiğim ve kullanıp hoşnut kaldığım için ilk o geldi aklıma :D
Herşeye Rağmen...