[Çözüldü] video izlerken renkler bozuk çıkıyor?

Başlatan ns, 12 Ağustos 2008 - 20:35:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ns

bilgisayarda bazen video izlemek isitiyorum renkler çok kötü çıkıyor.nasil anlatacağimi da bilemediğim için big buck bunny'in açilişindan bir ekran gorüntüsü koydum

[IMG]http://img137.imageshack.us/img137/7568/ekrangrnts1wx1.th.png[/img]

not:ubuntum 64 bitlik birde daha öncede olmuştu sonra kendiliğinden geçmişti.yine aynı sorunla karşılaştim.
Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik...

heartsmagic

1. Her program aynı şeyi mi yapıyor?
2. Grafik kartın ne, sürücüleri yüklü mü?
3. Compiz kullanıyor musun?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ns

hemen yazayım
1. film oynatıcı, kaffeine, vlc aynı şeyi yapıyor
2. nvidia çipsetli 8600 gt gibi birşeydi galiba,sürücüleri yüklü
3. compiz kullanıyorum. ama daha once de compiz kullanırken videoları sorunsuz izliyordum

ns

masaüstünde sağ tıklayıp>masaüstü artalanını değiştir dedikten sonra gorsel efektler sekmesinden hiçbiri seçtim boylece compizi kapatmış oldum sanırım. tekrar denedim ve çalişti. sonra tekrar extrayı seçtim ve tekrar denedim yine düzgün çalişti.bence bu geçici bir çözüm oldu ama olsun.  (gerçi daha büyük bir sorun çikti tüm compiz ayarları sıfırlandi! .daha önce birkaç ekran görüntüsünde görmüştüm gorsel efektler kısmında özel diye bir seçenek vardı ben de yok o. bu konu için de bir başlik açayım mı.)

erginemr

Özel görsel efekt ayarları için ccsm'nin kurulu olması gerekiyor:
sudo apt-get install compizconfig-settings-manager
Ardından, menüden ya da;
Alt+F2 >> ccsm
ile ilgili aracı çalıştırabilirsiniz.

ns

ben zaten yüklü diye biliyordum ama içime bir şüphe düştü acaba ayarları değiştirdiğim yer değilmi diye .

ilk komutu konsol'a girince  "compizconfig-settings-manager zaten en yeni sürümde." diye bir satır var demekki yüklüymüş.

erginemr

Bu durumda "Alt+F2 >> ccsm"nin çalışıyor olması lazım?..

ns

pardi

aynı problem bende de var ,compizi kapayınca geçti..anlatılan herşey aynı..Tek farkla ben compizi açınca ayarlarım yine aynı,ayarlarıma birşey olmamış,compiz icon diye bi program yüklemiştim depodan,compizi ordan açıp kapayıp idare ediyorum..

pardi

tuhaf olan şu ki compizi tekrar çalıştırınca videodaki renkler düzeldi..küpü döndürünce video mavi görüntüden ibaret oluyor,bu normal mi? izlediğim compiz videolarında filmler aynen devam ediyordu..

heartsmagic

Kartına göre bu normal olabilir. Her kart ne yazık ki %100 destek veremiyor Compiz veya bazı eklentilerine.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Mitsukuni

Böyle bir konu olduğunu görünce yeni konu açmadım. Ancak pek çözüme ulaşmış gibi görünmüyor. Ben yine de bahsedeyim.
Aynı sorunu ben de yaşıyorum son bir haftadır. Ama önceden gayet normaldi. Son iletinin üstünden 2 yıl geçmiş, çözümü olduğu inancıyla yazıyorum bunları  ::)

Ekran görüntüsüyle de ne kadar gülünç bir durum olduğunu belirtmek istiyorum :)
insanların hepsi avatar gibi :)

empax

Oynatıcının ayarlarındaki görüntü sürücüsü çıkışını değiştirmek işe yarayabilir.  :-\
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

Mitsukuni

Film oynatıcı için: Düzenle >>  Tercihler >>  Görüntü  >> Ön tanımlı değerlere sıfırla  'yı seçtikten sonra düzeldi :)
Renk ayarı kendi kendine değişmiş.
İşin garip tarafı ben bunu totem'de yaptım fakat vlc'de de değişti  :o
Fark etmemi sağladığınız için teşekkürler @empax ;)

empax

Alıntı yapılan: Mitsukuni - 24 Haziran 2010 - 19:36:43
Film oynatıcı için: Düzenle >>  Tercihler >>  Görüntü  >> Ön tanımlı değerlere sıfırla  'yı seçtikten sonra düzeldi :)

Geçmiş olsun :)
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

Mitsukuni

Alıntı yapılan: empax - 24 Haziran 2010 - 20:47:44
Alıntı yapılan: Mitsukuni - 24 Haziran 2010 - 19:36:43

Geçmiş olsun :)

Tekrardan sağolun :)

amt_vtn

nightwolf123

Arkadaşlar bu sorun bende de başladı, denilenleri yaptım ama hala devam ediyor sorun. Bildiğiniz başka bir çözüm var mı bu konu hakkında? Şimdi bilgisayarı açınca sorun ortadan kalktı, videoların renkleri normal gözüküyor.