[Çözüldü] Anlık İletişim Araçları Sorunu

Başlatan efa, 12 Ağustos 2008 - 14:08:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

efa

iyi günler

bilgisayarımda amsn,pidgin,emesene çalışmamakta.pidgin ve emesen e açılır açılmaz kapanıyor,amsn ise bağlanmıyor.defalarca sildim tekrar kurdum yine işe yaramadı.Bu arada silme işlemini synaptic ten yaptım,ekle/kaldır'dan synaptic e yönlendiriyordu ilk başta.Ancak şimdi ekle/kaldırdan da silebiliyorum.

Anlık iletişim araçlarımı nasıl çalıştırabilirim?

eren

Açılır açılmaz derken programlar mı kapanıyor, yoksa bağlanmıyor mu? Eğer program hataları var ise Ubuntu kurduğunuz iso kalıbı hatalı olabilir, zaman zaman böyle şeyler oluyor. Sorun veren bütün uygulamaları kaldırın, sistemi güncelleyin ve ondan  sonra dilediğiniz programı kurun. Hatalar devam ediyorsa yardım etmeye çalışırız.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

efa

Pidgin ve emesene açılır açılmaz kapanıyor.hatta kişi listesini görmeden kapanıyor.Amsn hiç bağlanmıyor.iso cd si yeni daha.Sipariş vermiştim orjinalini göndermişler .
Pidgin ile gece mesajlaşabiliyordum ancak sabah işyerime geldikten sonra böyle bir sorun çıktı.Bağlanmakta zorluk çektiğim için,dns ayarları ile uğraştım epey.(amsn uzun bir süredir çalışmıyor).Pidginde seçenekler >bağlantı bölümünü kurcaladım (hatta kurcaladıktan sonra internete girdi,ama pidgin gitti.belki de tesadüfen girdi bilemiyorum)
sistemimi az önce güncelledim.Pidgini tekrar kurdum ama yine kayboluyor.Emesen de aynı şekilde.Amsn i sildiğim için tekrar kurmadım.şimdi kopete kuruyorum.

efa

Kopeteyi kurdum o çalışıyor.
(diğerlerinden ümidi kestim)
teşekkürler

heartsmagic

AMSN sorunu kendisinden kaynaklanıyor ve forumda nasıl bu sorunun aşılacağı anlatılıyor. http://www.getdeb.net adresinden son sürüm AMSN kurulursa problem ortadan kalkıyor.

Emesene ve Pidgin'in kapanması garip. Yapılacak şey şu: Konsoldan bunları çalıştırıp kapandığında ne hata alınıyor diye bir bakmak. Böylece yorum getirebiliriz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

efa

teşekkürler arkadaşlar

pidgin i konsoldan çalıştırınca bağlanamadı.arkasından uygulamalar>internet bölümünden çalıştırmak istediğimde de yine pidgin kayboldu.(Konsoldan çalıştırınca kapanmıyor ama bağlanmıyor,tıklayıp çalıştırınca kapanıyor)

anlamadım doğrusu.

heartsmagic

İlginç bir durum ancak klasik ve yaygın bir probleme benzemiyor. Konsoldan çalıştırılıp bağlanmadığında, hata üretmiyor mu?

efa

herhangi bir güncelleme yapmama rağmen yaklaşık 1 haftadır süren sorunum çözüldü.dns ayarları haricinde başka ayarları kurcalamaya fırsatım olmadı.belki ben girmeye çalıştığım zamanlarda servis yoğundu ya da bağlantıda sorun vardı demekki(sıksık bağlantı sorunu yaşıyorum,dns i hergün manuel giriyorum,belki o manuel ayarlamalarda farkında olmadan işleyen bir sisteme çomak soktum,)

teşekkürler

heartsmagic