Microsoft Live Messenger ve Windows Messenger'in Linux Düşmanlığı

Başlatan kafkasyali, 11 Ağustos 2008 - 23:43:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kafkasyali

bir kaç linux dağıtımı denedikten sonra ubuntuyu kurdum. en konforlu, görsel, kullanımı basit tam anlamıyla mükemmel bir işletim sistemi. diğer dağıtımlarda console'dan başımı alamazken ubuntuda manuel olarak kod girdiğimi hatırlamıyorum. her şey otomatikleştirilmiş. neyse konu bu değil.

ubuntu üzerinde eş zamanlı olarak sesli ve görüntülü görüşme için windows live messenger kurdum. kurulum hatasız olarak bitti. fakat kullanılan tema yüzünden messenger arayüzünü göremiyorum. masmavi bir pencere. gerçi windows ve mavi ekran. çok görmemek lazım. windows messenger kurayım dedim. ses ve görüntü desteği olmadığını bilerek. bir program kendini zorla kapatmak için elinden geleni yapıyor. helal olsun. işin garip bir yanı da kendilerini uninstall ettirmemeleri.

ehh bill amca senin messenger'ın hakkından skype geldi. hem görüntülü hem sesli, eş zamanlı, bas konuş sıkıntısı olmadan görüşme imkanı sunan skype programcılarına teşekkürü borç bilirim. çok zor değil. programı kuruyorsunuz ve programın üzerinden 2 dakikada üye oluyorsunuz o kadar.

http://wp.me/1pScW
sɹǝʇ nq ʞǝʇ ɹıq ؛ɐp ɐpunloʎ ʎǝsɹǝɥ ıʞuɐs

xxx3

live messengerin linux üzerine kurulduğunu bilmiyordum doğrusu. Linux altında bir anında mesajlaşma yazılımı kullanmak isterseniz mercury messengeri öneririm. :)

MeBuNtU

hocam duyduğuma göre macosx için yapmışlar windows live messenger.Bir araştıralım belki böyle bir uygulama varsa linux içinde yapılabilir.

MeBuNtU

Alıntı yapılan: xxx3 - 12 Ağustos 2008 - 00:23:45
live messengerin linux üzerine kurulduğunu bilmiyordum doğrusu. Linux altında bir anında mesajlaşma yazılımı kullanmak isterseniz mercury messengeri öneririm. :)
Aynen katılıyorum.illede mercury!

xxx3

Alıntı yapılan: MeBuNtU - 12 Ağustos 2008 - 00:24:55
Alıntı yapılan: xxx3 - 12 Ağustos 2008 - 00:23:45
Aynen katılıyorum.illede mercury!

hocam bende senin vasıtanla kullanmaya başladım çokta güzel  yalnız bir sorum olacak bu msn protokolü sorunu düzeldi mi  acaba en son msn 13 protokolünde açmıyordu son durum ne ben şu an linux kullanamıyorumda onun için sordum.  :D

kafkasyali

kopete, amsn, yahoo messenger, pidgin vs bir sürü program denedim. benim derdim hem görüntülü hem de sesli görüşme yapmak. sandığınız gibi chat hastası biri değilim. tam tersine chat'i fazla sevmem. mercury messenger'i denemedim. şimdi onu da çekiyorum. neden sesli ve görüntülü konuşma? asker bir babanın oğlunu (yiğenimi) hem görüp hem de konuşması için. bir nebze de olsa hasret gidermesi için. :)

Allah'a çok şükür ki pc'nin dilinden az buçuk anlıyorum. fakat ben işteyken evde görüşme yapılıyor ve bunu en kolaya indirgemem lazım. linux'a yeni başladım ve kolay kolay vazgeçeceğe benzemiyorum. forza linux  :)

pardi

ben de emesene kullanıyorum ,web cam denemedim henüz,denedikten sonra sonucu yazarım..

maxspacemax

Eğer Linux'ta sesli ve görüntülü sohbet etmek istiyorsanız Skype'yi tavsiye ederim. Memnun kalacağınıza eminim.

kafkasyali

zaten linux için skype dışında sesli ve görüntülü görüşme desteği veren uygulama yok bildiğim kadarıyla. yazılı görüşme için pidgin yeter de artar.

eren

Amsn yeni sürümünde bu desteği sağlayacağını iddia ediyor, Kmess ise KDE4 için baştan yazılıyor ve yeni yazılan Kmess sürümüne bu özelliği ekleyeceklermiş.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

ironic

ehlem pühlem işleri sevmediğimden pidgin çok hoşuma gitti. Skype ın desteği olması da ayrı bir güzellik.

mbt28

amsn ilerleyen zamanlarda karşımıza gtk2 ile çıkacak bu sayede msn olayını linuxda ele geçirecek diye düşünüyorum. Böylece daha hızlı ve daha güzel görünümlü bir msn uygulaması olacak.

MeBuNtU

Alıntı yapılan: mbt28 - 12 Ağustos 2008 - 14:52:42
amsn ilerleyen zamanlarda karşımıza gtk2 ile çıkacak bu sayede msn olayını linuxda ele geçirecek diye düşünüyorum. Böylece daha hızlı ve daha güzel görünümlü bir msn uygulaması olacak.
inşallah inşallah

Contempt

bir çok msn çeşidini denedim ama mercury bana en ideal olarak geldi. Yanlış hatırlamıyorsam görüntülü ve sesli görüşme için çalışmalar sürmekte bekliyoruz...
Herşeye Rağmen...