Wireless adaptorun surucusunu yuklemek

Başlatan tubuntu, 11 Ağustos 2008 - 22:05:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tubuntu

wireless adoptoru otamatik olarak surucusunu yuklemedi ubuntu hardy bende manual olarak nasil yuklerim /home/cemal/Desktop/dfe530TX+_revF2_drivers_600.zip dosya boyle hangi yolu izlemeliyim

ebubekirs

bu dosyaya sağ tıklayıp "buraya aç" seçeneği ile masaüstünüze açın. daha sonra konsoldan

cd home/cemal/Desktop/dfe530TX+_revF2_drivers_600  (ya da oluşan klasörün ismi ne ise onu yazın) . bu şekilde klasörün içine girdik.

sırasıyla aşağıdaki komutları çalıştırın

./configure

make

make install (bunu root olarak yapmanız gerekebilir)

bunlar kaynak koddan kurulum için standart komutlar. ancak yine de klasörün içindeki README adındaki dosyaya göz atmanızda fayda var. bazılarında farklı komutlar olabiliyor çünkü. README dosyasında kurulum için ne yapmanız gerektiği yazar. yine de sorun çıkarsa buraya yazarsınız.
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

heartsmagic

Bir de o adaptörün bilgilerini görebilseymişiz :)
Böyle olunca çok balıklama cevaplar verilir ancak. Belki daha kolay bir yolu vardır, hatta uğraştırmayan bir çözümü vardır vs.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

tubuntu

trendnet    tew 424ub wireless adaptorun modeli interneten baktim bir program var (/home/cemal/Desktop/ndiswrapper-1.53 ) buraya indirdim ama nasil kullanacagi kuracagimi bulamadim programin ismi ndiswrapper-1.53 yardimci olursaniz sevinirim

atomkarinca

ebubekirs

Alıntı yapılan: heartsmagic - 11 Ağustos 2008 - 23:36:54

Böyle olunca çok balıklama cevaplar verilir ancak.

Evet, benimki de biraz balıklama olmuş :D
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

heartsmagic

Yanlış anlama sadece seninki değil hepimizinki öyle olur, zira sıfır bilgi = balıklama cevap :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.