Google Earth kullanamıyorum

Başlatan komikimben, 10 Ağustos 2008 - 17:07:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

komikimben

Bilmiyorum benim beceriksizliğim mi ama bir türlü beceremedim. Yani programı adam gibi indirdim ve kurdum. Çalışıyor ancak sadece siyah bir alan ve biton yıldız var. "Search" kısmına istediğim yeri yazdığımda gene oraya gitmiyor. Öylece duruyor. Bu sorunu nasıl halledebilirim?

Haritayta nasıl ulaşabilirim?

straus

internet bağlantını googleearth görmüyor bu yüzdende bağlanamıyorsun yazılımı synaptic'ten tamamen kaldırıp kurmayı tekrar denedinmi?
herkez bir gün öz'üne dönecektir

alpay2050

Alıntı yapılan: tufan scothbrite - 10 Ağustos 2008 - 17:07:20
Bilmiyorum benim beceriksizliğim mi ama bir türlü beceremedim. Yani programı adam gibi indirdim ve kurdum. Çalışıyor ancak sadece siyah bir alan ve biton yıldız var. "Search" kısmına istediğim yeri yazdığımda gene oraya gitmiyor. Öylece duruyor. Bu sorunu nasıl halledebilirim?

Haritayta nasıl ulaşabilirim?

Bu problemi yaşayan başka bir arkadaş olduğuna bir yönüyle sevindim. Aynı sorunu ben de yaşamaktayım. Dışarıdan google earth'ü indirdim beta sürümüydü. Kurdum. İlk seferde gayet güzel çalıştı. Ancak daha sonra alıntı yaptığım arkadaşın bahsettiği sorunu yaşamaya devam ediyorum. Kaldırıp tekrar yükleyeceğim. Çözümü olacak mı bakalım. Olmazsa tekrar buraya yazacağım, yardımcı olabilen çıkarsa şimdiden teşekkürler.

alpay2050

Kurdum ve tekrar yükledim. Maalesef sorun çözülmedi. Yine dünya haritasını görüntüleyemiyor!

heartsmagic

Compiz çalışıyor mu? Eğer cevap evetse kapattığında yine aynı sorunu yaşıyor musun?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

erokay

Eğer yanlış anlamadıysam siyah bir alanda yıldızlar olduğunu söylemişsin, yanlış hatırlamıyorsam üst çubukta bir buton olmalı ( şu an kurulu değil Google Earth ) o butona bir kez tıklayınca yıldızlarla ilgili kısma geçiliyor tekrar tıklarsan Dünyaya dönebilirsin. :)

Benim Google Earth'ta şöyle bir sorunum vardı; açtığımda ekran yanıp yanıp sönüyor, yani masa üstü görünüyordu arka planda bir iki saniyede bir sürekli tekrarlıyordu, bende kaldırdım Google Earth'ı, hatta aynı sorun şu an Youtube de video izlerken tam ekran yaptığımda da oluyor, bilgisi olup yardımcı olabilecek biri varsa sevinirim.
Semer seçilirken eşeğin fikri değil ölçüsü alınır!!!

egitimist

Google Earth yavaş çalışıyorsa ve font sorunu yaşıyorsanız parduswiki'de güzel bir anlatım var.

Sweety

munirekinci

Burası Linux forumu ve burada bahsi geçen de Google Earth'ün Linux sürümü. :)

tufan scothbrite

Alıntı yapılan: alpay2050 - 10 Ekim 2008 - 22:42:45
Kurdum ve tekrar yükledim. Maalesef sorun çözülmedi. Yine dünya haritasını görüntüleyemiyor!

Senin sorunun ben de de vardı kardeşim. Ancak synaptic paket yöneticisinde kurdum ve sorun düzeldi. Artık memleketime gidebiliyorum. :)

chopper

aynı sorun benndede var fakat kod satırından sudo googleearth diye calıştırınca problem yok ben cözümü böyle buldum

btermeli

heartsmagic ve erokay'in tavsiye ettigi yollar olmuyor mu?

Alıntı yapılan: tufan scothbrite - 15 Ekim 2008 - 02:02:57
Senin sorunun ben de de vardı kardeşim. Ancak synaptic paket yöneticisinde kurdum ve sorun düzeldi. Artık memleketime gidebiliyorum. :)
yoksa sorun cozuldu mu tufan scothbrite?
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

alpay2050