aMSN X'le beraber çöküyor.

Başlatan Bedreddin, 09 Ağustos 2008 - 22:02:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bedreddin

Merhabalar.
aMSN'in dillere destan bir sorunu var duymuşsunuzdur, nVidia'nın güncel sürücüleriyle beraber masaüstü efektleri üst düzeyde çalışırken, üstüne bir de aMSN'den kullanıcı resminizi değiştirmeye kalkarsanız X yeniden başlıyor. Sorun yaygın olunca internette çözümü de çıkmış, tk8.5 paketindeki bir dosyayı yeniden yüklediğiniz zaman düzeliyor diye. İnsanlar da onaylamışlar. Ancak ben bunu yaptıysam da düzelmedi. Çok sık kullandığım bir özellik değil ancak yine de kullanacağım zaman da görsel efektleri kapat, resmi değiştir, efektleri aç yapmak istemiyorum. Ne önerirsiniz?
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!

MeBuNtU

Amsn kullanma mercury kullan veya pidgin yada kopate ama favori mercury.

xxx3

Evet mercury iyidir yalnız bende arada bir olsa amsn  kullanıyorum  ve ekran kartım nvıdıa bende böyle bir sorun yoktu. Ne zamandır beri bu sorun var. Benim şu an linux'üm yokta onun için sordum.

Bedreddin

Kopete ve Pidgin ölüm gibi geliyor ama, mercury deneyeceğim. Ama çözüm başka program kullanmak değil tabii ki :)
Sorun bende bugün başladı, ama yaptığım aramalarla uzun süredir bu sorunun yaşandığını gördüm.
      bu hasret bizim!

MeBuNtU

Amsn de ne buluyorsunuz allah aşkına çok yavaş.ayrıca mercury kadar da özelliği yok.

Bedreddin

Arkadaşlar benim sorunum program ile değil, bu bir bug ve ve bunu çözmek istiyorum ;)
Bunun yanında Mercury'yi denedim ve yine aMSN diyorum. Eğer bug'ı çözmeme yardımcı olabilecek birisi varsa önerilerini bekliyorum.
      bu hasret bizim!