[Çözüldü] 404 not found - depolara bağlanmıyor

Başlatan Malik, 06 Ağustos 2008 - 04:06:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Malik

iyi geceler arkadaşlar. benim ubuntumda 15 güncelleme gözüküyordu. ama güncelleme yaparken başarılı olamıyordum
404 NOT FOUND  diye bir hata alıyorum. forumda aradım sudo apt-get update yapılması önerilmişti bende yaptım fakat 13 güncellemeye düştü. şimdi o 13 güncellemeyi hala yapamıyorum Aynı hatayı veriyor. bana yardımcı olursanız sevinirim... ve bugün amsn e hiç giremedim bir türlü bağlanmıyor. zaten amsn i hiç sevmiyorum çünkü karşı tarafa ne resim nede müzik gönderebiliyorum. emesene yi yüklüyorum yine 404 not found hatasını veriyor ve son şans olarak da pidgini deneyeyim dedim ama onda da bir türlü listeyi kuramadım. hesabimi açamadım bu konularda da yardımcı olursanız sevinirim... şimdiden teşekkür ederim...
Bir şey öğrenmek istediğimde dışarı çıkar ve benden daha çok bilen birisini bulur ona sorarım. Bazen çok kazık sorarım!!!

Linux bir felsefedir, felsefe öğretidir, öğreti bilim ve düşüncedir, bilim ve düşünce özgürlüktür, özgürlük ise linuxdur. Yani Linux herşeydir.

atomkarinca

Sources.list ini aşağıdaki linkte anlatıldığı gibi değiştir
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=417.0
ve sonra terminalde aşağıdaki komutları ver.
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade

FUBU

Alıntı Yapson şans olarak da pidgini deneyeyim dedim ama onda da bir türlü listeyi kuramadım. hesabimi açamadım bu konularda da yardımcı olursanız sevinirim...
aslında çok basittir.. biraz kurcalarsan..

http://www.ozgurlukicin.com/paket/pidgin/

diğer programlarla bağlanamama sorununu kafana takma, herkeste vardı dün..

Malik

ikinize de teşekkür ederim arkadaşlar. sorunum çözüldü. pidgini de kurcalayıp başardım:D daha alışamadım ama güzele benziyor:D
Bir şey öğrenmek istediğimde dışarı çıkar ve benden daha çok bilen birisini bulur ona sorarım. Bazen çok kazık sorarım!!!

Linux bir felsefedir, felsefe öğretidir, öğreti bilim ve düşüncedir, bilim ve düşünce özgürlüktür, özgürlük ise linuxdur. Yani Linux herşeydir.

servet ümmetoğlu

Alıntı yapılan: chilekesh - 06 Ağustos 2008 - 14:57:27
ikinize de teşekkür ederim arkadaşlar. sorunum çözüldü. pidgini de kurcalayıp başardım:D daha alışamadım ama güzele benziyor:D
vazgeçmedin şu msn sevdasından  :D. pidgin'i kullanman iyi olmuş bu arada sade ve kullanışlıdır ;)
"Şeytanımı öldürdüm bebeğimi büyütücem
   Yandığım dünyayıda kalbimde küçültücem
     Denizleri taşırdım bulutları delicem
       Şişedeki küllerimi topraklara serpicem" (Düş Sokağı Sakinleri)