amsn

Başlatan rhunter, 05 Ağustos 2008 - 17:38:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rhunter

amsn bağlantı sorunu hakkında bir bilgisi olan var mı? pidgin ile oturum açabiliyorken amsn de açamıyorum. yeni olan bu sorun için tekrar formatla uğraşmadan önce fikir sahibi olmak istiyorum. programı daha önce sorunsuz şekild kullanıyordum. sorun başladıktan sonra komut satırından "sudo apt-get remove amsn" ve "sudo aptitude purge amsn" komutlarıyla tamane silip tekrar kurmaya çalıştım. programın bağlantı ayarlarını kurcaladım. aklıma gelen bunlar idi. başka bir yöntem bilen benimle paylaşabilirmi?

umutubuntu

Format atmana gerek yok aynı sorun bende de mevcut.
Msn programlarıyla çok ilgilenmediğim için bende çözüme ulaşamadım henüz.

ubuntucu

Merhaba
Bende yaşadım böyle bağlantı sorununu. Amsn'in en son versiyonu yükledin mi? Yani Önceki versiyonu (0.97) olanından en son versiyona 0.97.1 yüklemeye denedin mi? En son sürümü kurdum. Ufak tefek sorunların dışında düzgün çalışıyor.  Bağlantı sorunu biraz olsun çözüldü.
"Çalışmadan, yorulmadan,üretmeden, rahat yaşamak isteyen
toplumlar, önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini, ve daha
sonrada istiklal ve istikballerini kaybederler" M.K.Atatürk

FUBU

yav ne formatı, benim de başıma geldi bugün. hemen kapatıp pidgine geçiverdim. ondan sonra devam..
arada yapıyor amsn. en sorunsuz çalışan pidgin sanki.

OmerFaruk

ben yeniden :'( yükledim kubuntuyu, ama nafile, açmıyor amsn..  kopete'ye dönüş yaptım şimdilik.

rhunter

bende msn ve türevleriyle fazla ilgilenmiyorum. fakat bilgisayarı paylaşınca diğerleri alışkanlıklarından vazgeçemiyor. zaten bu ne (ubuntu için) diye soruyorlar. son bir gündür bu problemle karşı karşıya kaldım. ondan önce gayet iyi, sorunsuz bağlanıyordu. sorunu aşmanın bir yolu var mı yok mu onu merak ettim.

Felâsife

amsn'yi kızım kulanıyor,baba amsn açılmıyor dedi ged-deb'ten 0.97.1 yükleyince sorun kalmamıştı. :)
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

Balliba

0.97 sürümünde ben de aynı sorunu yaşamıştım. Dün amsn'in kendi sitesinden 0.97.2'yi autopackage yardımıyla kurduktan sonra sorun ortadan kalktı. Autopackage kullanacaksanız öncelikle eski sürüm amsn'i kaldırmanız gerekiyor.

Tcl/Tk 8.4 için AMSN yükleme paketi: http://prdownloads.sourceforge.net/amsn/amsn-0.97.2-1.tcl84.x86.package

Tcl/Tk 8.5 için AMSN yükleme paketi: http://prdownloads.sourceforge.net/amsn/amsn-0.97.2-1.tcl85.x86.package

Autopackage yükleme talimatı: http://www.autopackage.org/docs/howto-install/

j1647

arada bi sorun oluyor öyle ne olcak cnaım. pidgin takılın az sonram gene amsn :D yılmak yıkılmak yok.. aaaaa. cıx olmaz ama dimi  :P

Bedreddin

@Balliba,

Tcl/Tk 8.4 ve 8.4 olarak bahsettiğiniz nedir? Kurulum yaptım autopackage ile ancak bu paketini bulunamadığını, ve aMSN'i belirtildiği gibi derlemem gerektiği hatasını alıyorum. Ne yapmalıyım?
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!

Balliba

Tcl/Tk, Tcl ile GUI yazmaya yarayan bir kütüphaneymiş.
sudo apt-get install tcl8.5
komutuyla Tcl/Tk 8.5'i yükleyebilirsiniz.

servet ümmetoğlu

amsn'de çevirimdışı ileti gönderebilen var mı arkadaşlar? (yeni sürüm de dahil)
"Şeytanımı öldürdüm bebeğimi büyütücem
   Yandığım dünyayıda kalbimde küçültücem
     Denizleri taşırdım bulutları delicem
       Şişedeki küllerimi topraklara serpicem" (Düş Sokağı Sakinleri)

Bedreddin

@Balliba, teşekkürler. Söylediğin gibi yeni sürümle birlikte bağlanılıyor MSN'e. aMSN kullanan arkadaşların depoları beklemeden elleriyle kurulum yapmalarını öneririm ;)
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!

rhunter

bu şekilde yüklendi. bağlantı sorunuda çözüldü. fakat bu ortaya çıktı.

[IMG]http://img292.imageshack.us/img292/8973/41444676eq0.th.png[/img]

komikimben

2 gündür  bende bağlanamıyorum amsn üzerinden. Pidgin şimdilik işimi görüyor.

Demek genel bir hata varmış. Umarım ilerde çözülür.

servet ümmetoğlu

Alıntı yapılan: komikimben - 06 Ağustos 2008 - 16:15:05
2 gündür  bende bağlanamıyorum amsn üzerinden. Pidgin şimdilik işimi görüyor.

Demek genel bir hata varmış. Umarım ilerde çözülür.
0.97.2'yi yükleyince bağlantı sorunu çözülüyor yukarıda anlatılmış bi dene istersen
"Şeytanımı öldürdüm bebeğimi büyütücem
   Yandığım dünyayıda kalbimde küçültücem
     Denizleri taşırdım bulutları delicem
       Şişedeki küllerimi topraklara serpicem" (Düş Sokağı Sakinleri)

portalturks

Arkadaslar amsn i yükledim , su auto yoluyla yaptım, amsn i de yüklemeden önce sildim.
Loading TkCximage failed.This module is needed to run aMSN . Please compile aMSN first , instructions on how to compile are located in the file INSTALL

umutubuntu

Amsn 0.97.2 getdeb sitesinde yerini aldı uğraşmadan yüklemek isteyenler için.
http://www.getdeb.net/app/aMSN

Felâsife

Ben indiriyorum..Teşekkürler.

grkcan

get deb'den amsn'nin son sürümünü indirdim ama sadece "buraya çıkart" diyerek dosyayı açabiliyorum. Bir arkadaşımız bundan sonra ne yapacağımızı anlatabilir mi? (Zaten bu zamana kadar indirme yöntemiyle bir program kurmayı başaramadım.)
Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu?

tanertan

İndirirken birlikte aç şıkkıyla indirin masaüstüne indirmeye gerek yok ki?

umutubuntu

Vermiş olduğum linkin alt kısmında en son versiyonlardan size uygun olanı seçiyorsunuz, açılan pencereden indir kısmını seçiyorsunuz.
Devamında '' amsn 0.97.2-1 getdeb açılıyor ''  başlıklı kutucuk çıkar bu kutucukta birlikte aç kısmında GDebi Package Installer (öntanımlı)
seçili olması gerekiyor değilsede seçiniz ve tamamı tıklayınız.Açılan yeni kutu Package Installer-amsn başlığındadır burada bulunan install package tıkladığınızda şifrenizi girmenizi ister, şifrenizi girip tamam dediğinizde otomatik olarak kurulumu yapacaktır.

grkcan

@umutubuntu  @tanertan,
Sayenizde  amsnyi indirmeyi başardım, daha da önemlisi işime çok yarayacak bir yöntem öğrendim. Teşekkürler... Teşekkürler...
Mutluluk. :)

Balliba

Düne kadar dosya transferi ve webcam için açılması gerken portum normaldi fakat dünden beri "Bir güvenlik duvarı ya da router ardındasınız" uyarısı alıyorum. Modemden portu silip tekrar açtım. Aynı şekilde ufw'de de portları yeniledim fakat bu sorunu aşamadım. Seçenekler-Bağlantı-Portu Dene kısmındaki testten "Tamam" sonucu alabilen var mı ?

Felâsife

Bende de tamam demedi
aMSN 0.97.2