ndiswrapper kurulum sorunu

Başlatan komikimben, 25 Mart 2008 - 18:21:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

komikimben

ndiswrapper i kurmak isterken  verilen komutlardan sonra
E ; couldnt find package ndiswrapper diyor.
tam olarak sorunumu anlamis degilim/ yardim edermisniz.

levent

selam arkadaşım cd den kurmaya çalışıyor sanırım ve cd de olmadığı için kurmuyor. /etc/apt/sources.list dosyasında depolar var önlerinde # işareti var onu kaldırıp öyle dene http ile başlayan adreslerin önündeki işareti kaldır aynı sorunu ben ddclient kurarken yaşadım hatta istersen orada cdromu iptal et direk upload etmeye bakacaktır şu an cdroma baktığı için o hatayı alıyorsun bende yeni bi rlinuxçuyum ama aynı sorunu bende yaşadım ve bu şekilde çözdüm

komikimben

eywallah biladerim denicem simdi hemen. sonra olursa seni opucem  8) cok saol

SoulSmasher

kurmayı nasıl deniorsunuz? depodan mı? yoksa yeni sürümü kaynaktan mı derliyorsunuz ?
depodakini kullanmayın yeni sürümü derleyin. forumda biriki yerde nasıl yapılacağı hakında türkçe makale vermiştim

komikimben

yeni surumu kuramam cunku asla internete baglanamadgm icin depodan yeni surumu kuramiyorum.
nasil yapabilirm peki

komikimben

philips wireless adaptrumu tanitmak icin bir arkadsin forumda anlattiklarini uygulamak istiyorum ancak daha ilk adimda tokezliyorum.
nd'swrapperi kuramiyorum cunku
E: Couldn't find package ndiswrapper diyor. googleda bunu arattigimda ise hic bir sonuc alamiyorum. lutfen ya lutfen yardim edin.
cok mutsuzum...
sizleri sevmek istiyorum..

komikimben

biladerim dedigini yaptim yani o isaretleri onunden kaldirdim gene hata verdi
E type `see is not known on line 1 in source list /etc/apt/sources.list
E the list of sources couldnt be read.
diyor
sanirim iyice icine ettik.

SoulSmasher

e internete bağlanamazken depodan nasıl çekeceksiniz onu anlamadım ben :) benim dediğim buradaki yöntemde sadece driver olarak kendi apaptörünüzün sürcüsünü kurmalısınız.
sudo wget http://downloads.sourceforge.net/ndiswrapper/ndiswrapper-1.52.tar.gz
şu aşama sizi dar boğaga götürüyorsa direkt indirip bir flash bellek vs bir şekilde de taşıyabilrisiniz..

levent

evet internete bağlı olması gerekir makinanın depodan indirebilmen için ben makinanın internete bağlı olduğunu düşünerek yazmıştım

komikimben

simdi olmadigini dusunerek yazarmisin...

SoulSmasher

yukarda yazdım olmadığını düşünerek nasıl yapılacağını. benim makalem ile kurmalısınız

komikimben

flash bellekle atabilirm sorun degil ama hangi yolla. yani indirdigim yolu nasil belli edicem onu merak ediyorum yapamdgim o
kafam karisti yardim lutfen

SoulSmasher

o yukarda verdiğim aşamaya kadar gidin, indirdiğiniz dosyayı masaüstüne atın, sonra konsolda cd /home/kullanıcıadınız/Desktop diyin, aşamalara devam edin :)

komikimben

yukarda verdigin asama hangisi :-[

SoulSmasher

yazdım ya az önce:
sudo wget http://downloads.sourceforge.net/ndiswrapper/ndiswrapper-1.52.tar.gz

komikimben

iyi de kardes bu verdigin link o zaman internete  ihtiyac duymucak mi?
ben daha denemedim suanda denem fırsatım yok
ben sımdı ndiswrapper i indiricem son surumu. masaustune koyucam. daha sonra senın verdigin kodu terminale yazarsam olucak mi yani onu dmek istiyorum.

heartsmagic

O komut linux üzerind işe yarar. Yapılacak şey:
İnternet bağlantısı olan bir sistemle sistem açılır, o bağlantıdaki program indirilir, bir USB aygıtla Ubuntuya taşınır. Ancak program tar.gz olduğundan derleme için Allah sabır versin diyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

komikimben

o komutla indirdim de nereye indirdim cok merak ediyorum.
sora nasi kendiminkine aticam onuda daha fazla merak ediyorum.
sizler bana napmam gerektigini soyluyorsunuz ama ben pek bilgim olmadigi icin anlamiyorum acikcasi uzgunum.

heartsmagic

Hangi sistemde indirdin?
wget komutu nerede verdiysen oraya indirir. Kendi sistemine dediğim gibi farklı yollarla getirebilirsin. Örnek: USB bellek.

Ndiswrapper konusunda yardımcı olamam, makale yazan arkadaşımız daha fazla yardımcı olur ancak interneti olmayan bir Ubuntu'da paket derlemek çok zahmetlidir.

komikimben

ben herturlu  zahmete raziyim.
yeterki siz bana ne yapmam gerekiyorsa onu soyleyin.
mesela wget komutundan sonra site verilmis.
o komutu nereye verdin derken

heartsmagic

Diyelim ki, terminalde ev dizinindesin:

wget falanca.site.com/falanca.paket

dediğin zaman ev dizinine indirilir paket. Ancak dediğim gibi tar.gz olduğundan derleme yapacaksın, bunu yapmak için de bir dünya paketi elle indirip, Ubuntuya geçirip kurman lazım.

Dediğim gibi sana ndiswrapper için yardımcı olanların tavsiyesini bekle, belki .deb paketi vardır.

komikimben

ben ndiswrapperi indirdim suanda,
cikardim ve usbye attim
simdi kendi internetsiz ubntumu acip deneyecegim. dua edin kardesler..

Sypro

ndiswrapper.tar.gz olarak indirmek eksi bi durum. bi de derlemeye uğraşacak çünkü. depolarda .deb uzantılısı olması gerek. onu herhangi taşınabilir bir ortam ile taşıyıp kursa daha kolay olur gibi.

ayrıca biraz da üslubun düzenlenmesi gerek gibi.. öpmek möpmek..

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

heartsmagic

Arkadaş başka bir başlangıçta uyarıldı. Sanırım üslup değişecektir.

komikimben

ne yani opmek sucmu?
saygi bekliyorum sizden...