.dat uzantılı dosyaların açılması?

Başlatan boyrazza, 03 Ağustos 2008 - 14:36:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

boyrazza

elimdeki vcd formatındaki filmi seyredemiyorum, sebep: cd içerisindeki "mpegav" klasörü içerisindeki ".dat" uzantılı dosyayı çalıştıramam. vlc, totem vs. programlarla denedim ama yine de çalıştıramadım. codecleri forumdaki "kurulum öncesi ve sonrası" konularındaki gibi aynen uyguladım ancak başarılı olamadım. yardımlarınızı bekliyorum.

not: forumda bu konuyu araştırdım ama yeterli bilgiye ulaşamadım, anlaşılan linux'un en beceriksiz kullanıcılarından birisiyim :) ama olsun. "bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp" demiş eskiler.
sevgiyle....

egitimist

Burada birkaç çözüm öneri var.
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=312.0

izzetguntalaz

Çok net hatırlamıyorum ama .dat ları totem ile açmaya çalışınca paket depolarından
bir eklenti bulup yüklemesi lazım.

boyrazza

en azından ".dat" uzantılı dosyayı bilgisayara kopyalayayım istedim ancak aşağıdaki hata mesajı ekrana geldi.

[IMG]http://www.resimupload.gen.tr/images/rbfx38m71xwj9stumy_thumb.png[/img]

bu kopyalama işini nasıl halledebilirim?
sevgiyle....

erginemr

Hatayı gösteren diyalog kutusunda "Show more details" (daha fazla ayrıntı göster) kısmında ne yazıyor? Tahminim Video-CD üzerinde fiziksel bir hata var.

Bir de sistem diliniz tam Türkçe değil gibi görünüyor. Eğer tam Türkçe olun istiyorsanız, Menü >> System >> Admin >> Language (vb.) yoluyla Türkçe'yi seçmeli, ayrıca gdm giriş ekranında varsayılan sistem dili olarak Türkçe'yi göstermelisiniz.

pardi

empax

بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

xwes

"kurulum öncesi ve sonrası" bolumunde soylenenleri yaptim derken "sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras" komutunu da uyguladim demek istiyorsunuz sanirim. Eger bu komutu işlettiyseniz kodek kurulmuştur ve herhangi bir player ile açabilirsiniz. Açamiyorsaniz bence dosyada sorun vardir çunku ben ozel bir şey yapmadigim halde açabiliyorum. CDnin saglamligindan emin misiniz? Hem kopyalanmiyormuş da, bu da bozuk olma ihtimalini guçlendiriyor.