Birim Bağlanamıyor (mount) Problemi

Başlatan psychic, 03 Ağustos 2008 - 12:32:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

psychic

http://site.mynet.com/dovolamore/ekran_g_r_nt_s_.png

ntfs disklerimi ntfs3g kurulu olduğu halde tanımıyor özelliklerinde bilinmiyoır diyor

izzetguntalaz

Özellikleri bilinmiyor demesi bağlanmadığı için. Esas sorun bu değil bağlanamaması.

Yerler (Places) den üzerine tıklayınca resimdeki sorunlamı karşılaşıyorsunuz ?

munirekinci

sudo su
mkdir /media/x
mount /dev/sda5 /media/x

Bu üç komutu sırasıyla verdikten sonra sda5 /media altındaki x dizinine bağlanacak mı, dener misin?

erginemr

@psychic,

Başlıkların numara sırasını bozmamak adına, ilk mesajınızı düzenleyip, konu başlığına [...] şeklinde bir numara verebilir misiniz?

Sypro

Münir de yazmış gerçi de, aldığınız screenshot'ta görünen pencerede ayrıntılar diye bir bölüm var. Oraya bakarsanız tam olarak ne yazmanız gerektiğini gösteriyor size. Hatta olmaması durumunda alternatif olarak "force" kullanımını da gösteriyor.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

ironic

o sorun bende de olmuştu. ben ntfs 3g yi kaldırıp tekrar yükledim.. sorun halloldu. :). ayrıca her açılışta yerlerden ilgili diski seçiyorum. yoksa kullanamıyorum.

heartsmagic

Yine yanlış yere açılıp, ardından taşınmış bir başlık sanırım. İsmi değiştiriyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.