[Çözüldü] Dosya tarayıcı

Başlatan tanertan, 30 Temmuz 2008 - 03:23:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tanertan

Merhaba ubuntu 'ya yeni geçtim. h erşey yolunda sadece flock indirdim,malum tar.gz formatında, ama kuramadım.Birinci sorunum bu,ikincisi dosya tarayıcı klasörü açılışa programlanmış,açılıştan nasıl kalkar?Üçüncüsüde firestarter'ı sistem açılışına ekleyemedim.Yani başlangıçta nasıl çalışır?
Şimdiden yardımlarınz için teşekkürler..

munirekinci

Başlangıca program eklemek kaldırmak için; http://www.ubuntu-tr.net/index.php?topic=1218.0 başlığına bir bakın. Ayrıca oturumlar ve giriş yöneticisi programlarınıda biraz kurcalayın.

Son olarak Flock depolarda yok mu?

tanertan

Flock depolarda yok sanırım

munirekinci

Depoda yok ise eğer; http://www.getdeb.net/app/Flock adresinden indirebilirsiniz.

tanertan

teşekkürler verdiğiniz linkten flock indirdim ve kurdum.
yanlız bende yeğlenen uygulamalar var ordada oturumlar kısmı yok.
internet/çoklu ortam/sistem ve erişilebirlilik var,hangisine vericem firestarter komutunu onu bilemedim

munirekinci

Sanırım yanlış yere bakıyorsunuz, oturum ayarlarını açmak için panelden aşağıdaki yolu takip edin;
Sistem / Yeğlenenler / Oturumlar (System / Preferences / Sessions )

tanertan

Vallahi bulamadım,üst panelde uygulamalar/yerler ve sistem var.sistemdede yeğlenenler yok

izzetguntalaz

Alıntı yapılan: tanertan - 30 Temmuz 2008 - 04:16:54
Vallahi bulamadım,üst panelde uygulamalar/yerler ve sistem var.sistemdede yeğlenenler yok

Sadece Türkçe olarak bakmayın ingilizce de olabilir.

Alıntı yapılan: munirekinci - 30 Temmuz 2008 - 04:07:32
(System / Preferences / Sessions )

Hiç olmadı size kesin yol

Alt+F2 gnome-session-properties   yazın.

heartsmagic

Sistem-Tercihler-Oturumlar
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

tanertan

Dostlar sağolun,çok yardımcı oldunuz lakin firestarter başlangıça ekledim,restart yaptım,fakat üst panelde yerini almadı.Sistem gözlemcisini açtım işlemler sekmesindede firestarter namına birşey yok.,elle başlatıyorum root haklarıyla başlatıyorum konsolu kapatınca firestarter da kapanıyor.Ne yapmam gerekiyor?

munirekinci

Doğru biçimde eklediğine emin misin? Özellikle komut kısmını yazarken doğru olduğuna emin ol.

tanertan

Eminim verdiğim komut (sudo /usr/sbin/firestarter)özellikle dikkat ettim @munirekinci..

munirekinci

Hani oturumlar'dan açılışa ekliyorsun ya. Eklediğin programın komut kısmına "gksu firestarter" yaz. Bir daha dene ondan sonra.

Ayrıca konsoldan bağımsız program çalıştırmak için; çalıştır (alt+f2) yada screen programı kullanılabilir.

tanertan

Çok teşekkür ederim @munirekinci,dediğiniz komutla oldu.* yalnız sistem açılışında root şifresi istiyor.Her sistem açılışında şifre istemesi normal mi?

munirekinci

Firestarter root haklarıyla çalışır. Bu sebeple gksu kullandık. Kişisel kullanıcı hesabınız ile root'a özel işleri yapmaya çalıştığınızda şifre girmeniz oldukça doğal. Bunu aşmanın bir yöntemi root olarak giriş yapmaktır. Ama bu yöntemi kullanmak asla önerilmez.

tanertan

Anladım çok yardımcı oldunuz,yordum sizi tekrar emeğinize sağlık.Kolay gelsin

munirekinci

Güle güle kullanın, ayrıca root hakkında aklınıza takılan bazı sorulara cevap verebilecek bir yazı; http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=287.0

munirekinci

Ayrıca @erginemr'den öğrendim; Firestarter'ın her açılışta gelmesine gerek yokmuş. Bir kez ayarlamalarınızı yapıp kapatırsanız o ayarları her açılışta aktif halde açıyormuş. Firestarter açık olmasa bile bu ayarlar aktif oluyormuş yani. Kısacası her açılışta Firestarter'ı açmanıza gerek yok. Sadece ayarlarında değişiklik yapacağınız açabilirsiniz.