Masaüstü not hatırlatıcı yazılım tavsiyeleriniz

Başlatan komikimben, 25 Temmuz 2008 - 16:42:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

komikimben

Merhaba arkadaşlar.

Bana acil masaüstü not hatırlatıcı bir program tavsiyeleriniz gerekiyor. "Screenlets" denedim ancak bilgisayarı alt-üst etti.

Tomboy ise postit şeklinde sürekli masaüstünde kalmıyor. Ayrıca çok da görsel değil.

Teşekkürler şimdiden.

erginemr

Masaüstü Post-It programları olarak Tomboy dışında:

1. Gnome'da Alt/Üst Panel >> Sağ Tuş >> Add to Panel... >> Sticky Notes
programı var.

2. KDE masaüstü için KSticky Notes var.

3. Desklets tarzı masaüstü widget programlarının (gdesklets, adesklets, screenlets, vb.) post-it widget'ları var.

4. Bir de sticky değil ama, www.getdeb.net'ten bulabileceğiniz "Alarm Clock" var.

Screenlets hakkında, bilgisayarımda sorunsuz çalıştı bilemiyorum...  ::)

erginemr

Aslen KDE post-it programı olan KNotes'un Gnome altında düzgün çalıştığını bir yerlerde okumuştum:
sudo apt-get install knotes

ihtiyar said

Pardus'un ozgurlukicin.com sayfasında, paketler bölümünde rastladığım bir uygulama var. Not tutmak için hazırlanmış, oldukça da güzel görünüyor. İsmi, "Basket". Ubuntu'da çalıştırma imkânımız var mı?

hasanyılmaz

Tomboy ile notları istediğiniz saatte hatırlatmanız mümkün.

Tomboy eklentilerinden önce Hatırlatıcı'yı etkinleştirin.
Aynı gün içinde hatırlatılacaksa not içine bir satıra istenen saat yazılmalı. (örn. alert 09:30 ya da !09:30)
Başka bir gün ve saat istenirse: alert 2008/12/5 a 22:50

ihtiyar said

Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 04 Aralık 2008 - 22:10:17
Pardus'un ozgurlukicin.com sayfasında, paketler bölümünde rastladığım bir uygulama var. Not tutmak için hazırlanmış, oldukça da güzel görünüyor. İsmi, "Basket". Ubuntu'da çalıştırma imkânımız var mı?

Ben Pardus'ta çalıştırılıyor diye bahsetmişim ama bilgilerimin eski olduğunu fark ettim, yani yanlış hatırlamışım. KDE için üretiliyormuş ve sitesinde kaynak kodları da mevcutmuş. Intrepid'in depolarında mevcut olmakla birlikte birçok dağıtımda kullanmak üzere versiyonları hazırlanmış. Bu da linki;

http://linuxappfinder.com/package/basket

Türkçeleştirme noktasında bir el atılsa fena olmaz, eksikler var. :)

mtilhan

Bir şey sormak istiyorum acaba görüntü olarak vistadakilere benzer not tutucular var mı? XP'de vista run vardı. :)
You're beatiful but you will never be mine.
Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

hasanyılmaz

Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 29 Ocak 2009 - 19:27:54
...

Basket, Türkçe gördüğüm kadarıyla.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: hasanyılmaz - 18 Şubat 2009 - 00:15:54
Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 29 Ocak 2009 - 19:27:54
...

Basket, Türkçe gördüğüm kadarıyla.

Görünüş itibariyle Türkçe ama içerikte biraz eksikler var. ;)

caadas

Ben de şu tarz bir hatırlatıcı arıyorum,
- İstenilen gün ve saatte not aktif olacak. Diğer zamanlarda isteğe bağlı olarak not gizlenebilmeli. Yani hem gözümüzün önünde sürekli durabilmeli, hem de gizlenmiş bir notu zamanı gelince hatırlatabilmeli.
- Yinelenen alarmlar olmalı. Mesela her Pazartesi saat 21:30 da notumuz ekranda belirsin.
- Sesli uyarı olmalı.

Bu özelliklerin tümünü sağlayabilen program var mı?

ironic

KDE programı Korganizer var. Gnome tarafında başarılı bir muadili yok galiba. İstersen Google Calendar servisini kullanabilirsin ya da firefox eklentisi Reminderfox da gayet iyi. Hiç kullanmadım ama evolution da da hatırlatma servisi var.