[Arşiv][Çözüldü] Açılışta iki Ubuntu grup geliyor..

Başlatan haydew, 24 Temmuz 2008 - 00:34:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

haydew

Ben XP ile Ubuntuyu daha önce kurmuştum. Un-buntuyu tekrar kaldırıp kurdum. İlkini Wubi ile XP üzerinden kurdum. ikincisini cd ile kurdum. Şimdi açılışta eski grup geliyor 10 saniye bekliyor. o kaybolmadı. İkinci kurduğumda Ubuntu önce açılıyor diye "qgrupeditör" kurup xp başlangıcı aldım. Ama şimdi önce yeni grup geliyor onu geçiyor eski grup geliyor onuda geçip xp açılıyor. Bana zararı yok ama XP açılışı gecikmiş oluyor. Eski grubu nasıl kaldıracağım.
İlgilenenlere şimdiden teşekkürler...

erginemr

Wubi'yi kaldırırsanız eski Grub gider.

Ya da XP kök dizinindeki boot.ini dosyasını düzenlemeniz gerekir. Ancak Wubi ile kurduğunuz eski Ubuntu'yu kaldırmanız ve sadece yenisini kullanmanız en iyi çözüm.

haydew

Wubi ile kurduğumu kaldırdım zati.. Ben hardisk alanını büyütüp ubuntuyu tekrar kurmuştum..
Boot.ini dosyasını Nası düzenleyeceğim? NAsıl değişiklik yapmalıyım.?
Şimdiden teşekkür ettim..

erginemr

Hmm, sadece tahmin yürütüyorum. Boot.ini dosyasını hiç değiştirmeden, içeriğini buraya yapıştırabilir misiniz?
"Win (WindowsTuşu) + R" -> "cmd" -> "notepad c:\boot.ini"

Yani Win+R ye basın, cmd yazın. Açılan DOS penceresine tırnaklar olmadan "notepad c:\boot.ini" yazıp, boot.ini dosyasının içeriğini buraya yapıştırın.

haydew

boot.ini dosyasını değiştirince oldu. Aşağıdaki linkten yaptım. Eski grup kalktı.
Erginemr teşekürler...
http://www.cagripolat.com/index.php/2007/11/02/bootini-nasil-duzenlenir/

erginemr