gDESKLETS shell

Başlatan sedefsiz_masrapa, 23 Mart 2008 - 19:35:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sedefsiz_masrapa

masaüstüme gDESKLETS shell programıyla birkaç birşey koyuyorum.
bilgisayarı kapayıp açınca kayboluyorlar. ancak programı yeniden açıp kapatırsam geliyorlar.
bununla ilgili yapabileceğim birşeyler var mı?
veya bana aynı işi yapan tavsiye edebileceğiniz başka bir program var mı?

Pasaboku

evet arkadaşlar kde kullanırken karambayı başlangıca koyarak bu sorunu çözüyordum şimdi nasıl bir şekilde yapabiliriz?

atillux

Sistem/Yeğlenenler/Oturumlar  programını aç, Başlangıç Uygulamaları sekmesine ekle.

Komut satırına gdesklets, Ad satırana da istediğin bir ismi yaz.

sedefsiz_masrapa

teşekkürler, çözüldü
bu arada sistemini ingilizce kullananlar için:Sistem/Yeğlenenler/Oturumlar=system-preferences-sessions

Semih

Bu programdaki gadget'ler çok kararsız sanki bazen sapıtıyor ya
A.Semih Türk

sedefsiz_masrapa

ben hiç kararsızlıkla karşılaşmadım, çok memnunum gdesklets den.
conky diye aynı işi yapan birbaşka program daha varmış sanırım.. ama ben hiç kullanmadım
burada da ubuntu kurulumu varmış conky nin: http://conky.sourceforge.net/

barsoy

bende gdesklets uygulaması başlatılamıyor bile. Uzun süre bekliyor sonra pencere kapanıyor. Uçbirim'den çalıştırmayı denedim, "connecting to daemon" diyerek uzun süre bekledi, sonra Cannot establish connection to daemon: timeout! dedi ve durdu.
ASUS A8N-E **AMD ATHLON 64 X2 ** SAPHIRE RADEON X1600PRO**

ufuk_k

Conky programı sadece kullanıcı dizinindeki .conkyrc içeriğini düzenleyerek çalışan ve çok az kaynak kullanan bir program. Forumda anlatımı var. Ayrıca .conkyrc dosyası ile uğraşmak oldukça zevkli ve öğretici.

Xenophobia

gdesklets değil de, karamba ile sorun yaşıyorum bende.

ahmetturan

Alıntı yapılan: barsoy - 14 Mayıs 2008 - 15:27:05
bende gdesklets uygulaması başlatılamıyor bile. Uzun süre bekliyor sonra pencere kapanıyor. Uçbirim'den çalıştırmayı denedim, "connecting to daemon" diyerek uzun süre bekledi, sonra Cannot establish connection to daemon: timeout! dedi ve durdu.

mesajın üzerinden bayağı geçmiş ama ben yine de söyleyeyim.
bu sorunun çözümü için: http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=20708.0
boş zaman mahsûlleri
qtHesap
qtRehber