Pidgin sistem tepsisine açılıyor

Başlatan Kutadgu, 17 Temmuz 2008 - 14:58:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kutadgu

Ubuntuyu açıp pidgin i başlattığım zaman alttaki çubukta (açık programları gösteren çubuk) açılıyor diyor .  6-7 saniye sonra o ibare gidiyor ve masaüstüne açılmıyor sadece sistem tepsisine açılıyor. Ordan tıklayınca masaüstüne geliyor. Ben direk masaüstünde açılsın istiyorum. nsıl halledebilirim?

heartsmagic

Bu klasik bir durum zira bende de aynı şey mevcut. Eğer ayarları kontrol ettiysen ve bulamadıysan muhtemelen bu özellik mevcut değildir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Kutadgu

Bulamadım :S . Ancak bu güzel bir durum değil. yeni gelecek sürümlerde bunula ilgili bir bilgi var mı ?

heartsmagic

Bir haberim yok açıkçası. Belki istek yapılabilir :)

atomkarinca

Ayarlarında "Show system tray icon" seçeneğini Never diye değiştirirseniz istediğiniz şekilde açılacaktır.

heartsmagic

O zaman da sistem tepsisine yerleşmez. Sanırım istenen ilk açıldığında pencere listesinde görünsün ama ben kapatınca sistem tepsisine insin. Yanlış mı anlıyorum?

Kutadgu

Alıntı yapılan: heartsmagic - 17 Temmuz 2008 - 15:22:16
O zaman da sistem tepsisine yerleşmez. Sanırım istenen ilk açıldığında pencere listesinde görünsün ama ben kapatınca sistem tepsisine insin. Yanlış mı anlıyorum?

Evet aynen öyle istiyorum. İlk açtığımda masaüstüne gelsin oturum açayım işim varsa halledeyim . sonra kapatayım sistem tepsisinde kalsın istiyorum.

Peki yeni sürümler için istek yapalım ozaman :)

atomkarinca

Pardon ben yanlış anlamışım o zaman. Yalnız bende şu anda bu dediğiniz şekilde açılıyor. En son kapattığınız halini açılışta hatırlıyordur?

Kutadgu

Alıntı yapılan: atomkarinca - 17 Temmuz 2008 - 15:26:19
Pardon ben yanlış anlamışım o zaman. Yalnız bende şu anda bu dediğiniz şekilde açılıyor. En son kapattığınız halini açılışta hatırlıyordur?

Belki öyledir . Birde pidgin açıkken sistemi kapatayım bakalım yeniden açtığımda açık olarak mı gelecek

Kutadgu

http://developer.pidgin.im/simpleticket

bu adresten istek :D yapsak olurmu . ayrıca bu konudan rahatsız olanlar da yeni sürümler için bu özelliği isterlerse daha çabuk sonuç alabiliriz.

heartsmagic

Olur sanırım hele bir istek yapılsın :)

Kutadgu

İki tane şey istemiştim ikisinide cevaplamışlar hemencecik :)

birincisi kişisel ileti istemiştim :   Bunun için daha yeni bir msn protokolu gerekiyormuş ve 2.5.0 sürümü ile bu özelliğin gelmesine çalışılıyormuş .

ikinciside açılınca direk masaustunde gelmeme konusuydu : onada @atomkarinca nin dediği gibi son halini hatırlıyor , pidgin açıkken sistemi kapatırsanız tekrar açtığınızda masaüstünde gelecektir yazmışlar. Her nekadar bu beni pek tatmin etmiş olmasada hiç yoktan iyidir . Ama şu ileti olayını halledecek olmalarına çok sevindim amsn kullanmak istemiyorum .

atomkarinca

Kişisel ileti için şu işlemleri yapabilirsiniz:

wget http://msn-pecan.googlecode.com/files/msn-pecan_0.0.12-1ubuntu1~ppa1_i386.deb
sudo dpkg -i msn-pecan_0.0.12-1ubuntu1~ppa1_i386.deb

Daha sonra Pidgin'i açıp kullandığınız MSN protokolünü etkisizleştirin ve aynı hesabınızı WLM protokolünden ekleyin.

Kutadgu

Teşekkürler..

Şu an Ubuntu da değilim geçince denerim :)

izzetguntalaz

Olayı az önce anladım.

Şöyle açıklıyayın. (Pidgin 2.4.1 de uygulanmıştır.)

Pidgin i nomal açın. Pidgin masaüstündeyken tepsideki simgesine sağ tıklayıp "quit" deyin.

Pidgin birdahaki sefere masaüstüne açılıyor.

Eğer aşagıdayken "quit" yaparsanız açılırken de tepside açılıyor.

Aslında çok basit bir mantığa bağlamışlar olayı.  :)

Kutadgu

Evet

aynı zamanda pidgin açıkken sistem kapatılırsa da bir dahaki sefere açınca direk masaüstünde geliyor . Yanıtlar için teşekkürler .

DeFacto

Biraz kel alaka olacak ama Pidgin'in hangi dil ile yazıldığını bilen var mı ? aMSN grafik olarak açılış ve kapanışlarda çok ağırlaşıyor ama Pidgin'de buna pek rastlamıyorum. Ben de yazıldıkları dillerin farklı oluşuna yordum :)

heartsmagic

maxspacemax

Haklısınız aynı probleme bende rastladım. Arkadaşıma ubuntu 8.04 kurdum. İkinci gün bana abi pidgin açılmıyor ne yaptımsa açamadım dedi. Bende olamaz dedim. İlk defa böyle bir sorunla karşılaştığımı söyledim. Dikkat etmemiş pidgin sistem çekmecesinde idi.