[Çözüldü] Battle For Wesnoth (sorun :( )

Başlatan DeFacto, 17 Temmuz 2008 - 01:02:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DeFacto

Başarılı bir şekilde yüklediğime inandığım Battle For Wesnoth oyununu çalıştırmak istedim, yanıt alamadım. Sonra konsoldan açıyım dedim, buyrun hata çıktısı
Battle for Wesnoth v1.4.3
Started on Thu Jul 17 00:59:22 2008

20080717 00:59:22 error display: Could not initialize SDL: No available video device

Çok heveslendim, tam tarzım bir oyun yardım ederseniz çok sevinirim...

atomkarinca

sdl yüklemen gerekiyor. Synaptic'te arat bakalım çok fazla paket getirecek mi. Bir de -dev paketleriyle birlikte yüklemen lazım.

DeFacto

Bütün sdl paketlerini yükledim :( Anlamadım tekrar yükliyim :(

DeFacto

Off ya yine aynı hata.. Acaba video aygıtımı nasıl tanıtabilirim ki ? SDL'yi başlatmıyor uff :(

DeFacto

http://www.libsdl.org/faq.php?action=listentries&category=3#25

Bu sitede buldum çözümü. Kesin diyorlar da ne yapacağımı anlayamadım :(

heartsmagic

DISPLAY=:0 ; export DISPLAY

bir uyguladın mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

DeFacto

Yok olmuyor.. Oturumu yeniden başlattım denedikten sonra. atomkarinca'nın dediği gibi synapticten libsdl yazan tüm paketleri kurdum. Zaten sdl diye aratınca bir de sdlmame çıkıyor onu da kurdum :) Sonuç olarak yine aynı hata :(

DeFacto

Çözdüm :) Sorunu aslında deneme - yanılma ile çözdüm :) Çöplük olarak adlandırdığım ıvırzıvır klasörümdeki SDL - 1.2.13 'ü derledim ve kurdum. Ve wesnoth zevkine varıyorum :) Kitleyebilirsiniz :)

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

DeFacto

Valla nereden ulaşacağız bilmiyorum. Ama hiçbir kaldırma işlemi yapmadan direk yükledim ve oldu. Şimdi sesler ile ilgili bir problem var da uğraşayım biraz kendim sonra size ayrıntılı biçimde hata çıktılarını yapıştırırım. İlgi için teşekkürler.