Mixer [UGT]

Başlatan sem, 23 Aralık 2010 - 22:01:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sem

Bağlantılar 1.4.0 Sürümü içi güncellenmiştir.

* Opera .cache dizini iyileştirilmiştir.

Arkadaşlar Uygulama Geliştirme Ekibi olarak yapılan son çalışmayı paylaşıyoruz. Aramıza son katılan arkadaşlardan egcodes arkadaşın zaten böyle bir çalışması vardı. Bu sadece birazcık geliştirilip biraz da GTK giydirilmiş halidir.

Program Firefox, Chrome, Chromium ve Opera tarayıcılarından hangisini kullanıyorsanız, o tarayıcıları program arayüzüne ekleyerek, önbelleğinden videoları almanıza olanak sağlıyor... İndirme bağantısı aşağıdadır...

Mixer

Görünümü şöyle bir şeydir;

*** Hangi tarayıcının önbelleğinden video alacaksanız yanındaki kutucuğu işaretleyip "İlgili Türleri Al" deyin... Video belirlediğiniz dizine alınacaktır.

* Uçbirimden "Mixer" komutu ile de çalıştırabilirsiniz ya da Uygulamalar -> Donatılar -> Mixer yolundan çalıştırabilirsiniz...

* Hata bildirimleri olursa düzeltmeye çalışacağız arkadaşlar

Kaynak kodlar "/usr/share/Mixer/Kodlar/Mixer.c" dosyasındadır

Bağlantılar Mixer 1.3.3 versiyonu için güncellendi.

* Donma sorunu giderildi
* Paket ile ilgili sıkıntı giderildi
* Chrome ve Chromium için yeni cache dosyaları eklendi...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

xhektor

Süper olmuş. gerçekten 10 numara. ellerinize sağlık.

sem

Bağlantılar 1.1.0 sürümü için güncellendi. Açıklama ilk iletide mevcut...  Üçüncü iletide tekrar dile getireyim; hata gören arkadaşlar bildirirse seviniriz... Kolay gelsin herkese..
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Burası dünya?

Uzay

Güzel bir çalışma olmuş. Teşekkürler...
Linux user #522783

(\_/)
(O.o) (> <) This is Bunny. Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.

Gunef

önbellekte o an ne var ne yoksa mı alıyor tam olarak anlayamadım sanırım
Özgür bir platformda kısıtlama cezası almak ne kadar ironik...

matrax_41

Kurup denemek istedim ama açılmadı. Uçbirimde parçalama arızası veriyor.

nazim

süper olmuş. elinize sağlık

egcodes

matrax_41  segmentaion fault hatası mı veriyor ?
1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

sem

segmantation fault Türkçe sistemlerde parçalanma hatası olarak geçiyordu yanlış hatırlamıyorsam.  Dizin okuması ile ilgili bir sıkıntı mı oldu acaba... O geliyor aklıma şimdilik...

Ev dizininizdeki .Mixer_Kayit dizinini silip tekrar çalıştırır mısınız? Dizinin gizli olduğuna dikkat edin, ctrl + H ile görebilirsiniz.

Açılışta yapılan tek işlem bu idi diye hatırlıyorum... Denemekte fayda var...
Burası dünya?

xhektor

Alıntı YapÜçüncü iletide tekrar dile getireyim; hata gören arkadaşlar bildirirse seviniriz...

videoları aynı isimde üst üste kaydettiğini farkettim. başka gün izlediğim video yu bugün yine kopyalayabiliyor.

matrax_41

Mixer_Kayit klasörü oluşturamadı hiç.

sem

Mixer_Kayit klasörü mü .Mixer_Kayit klasörü mü?
Burası dünya?

matrax_41

İkisi de yok :) Gizli dosyalar içinde de yok Mixer_Kayit dizini. Yararı olur mu bilmiyorum ama "program logosu bulundu" çıktısı var bir de. Altındada parçalama arızası yazıyor yalnızca.

sem

Çok ilginç... Program ev dizininde kendisi .Mixer_Kayit dizini oluşturuyor, bu dizinin olmaması durumda sorun çıkmaması lazım çünkü zaten program tarafından oluşturuluyor...

Program Logosu'nun bulunmasından programın /usr/share altına düzgün yüklendiğini anlayabiliriz. Bunun dışında olmayan dizini oluşturması lazım aslında ama...

Yukarıdakileri yazarken denedim .Mixer_Kayit dizini sildim... Sonra programı tekrar çalıştırdım, çalıştı fakat dizin oluşmadı.. Sonra baktım, yeni sürümde yapılan bir değişikti sanırım... .Mixer_Kayit dizin olarak değil, bir dosya olarak bulunur... Dizin değil de klasör olarak altlara bakar mısınız =)

EK: Sonra bu dosyayı sildim, tekrardan oluşuyor programı açınca...
Burası dünya?

matrax_41

Evet dosyayı oluşturmuş. Sadece klasör olarak bakınca dikkatimi çekmedi. Dosyayı sildiğimde yine aynı hata ile karşılaştım. Dosyayının içeriğide sadece /home/kullanıcı adı yani kayıt yapacağı yer sanırım. Acaba bağımlılık problemi olabilir mi ?

bsod1

programı kurmadan kaynak koda erişmenin bir yolu yok mu? launchpad, github, direkt link, vs.

sem

@bsod1, .deb paketini arşiv yöneticisi ile açarak kodları, programı kurmadan alabilirsiniz, şimdilik... launchpad, github bunlar ise şu anda konuşulan ve en kısa zamanda olacak gibi gözüken şeyler...

@matrax41, programın böyle bir hata vermesi daha çok bellek ile alakalı bir sıkıntı olduğunu düşündürüyor bana. Kullanıcı adınız çok aşırı uzun olabilir mi ya da değişik karakterler barındıran gibi... Bu tarz şeyler geliyor aklıma... Dosya içeriğini yani daha doğrusu doğrudan kulalnıcı adınızı yazabilir misiniz acaba?
Burası dünya?

matrax_41

Kullanıcı adım aykut sadece başka karakter yok.

sem

matrax_41 şu an aklıma bir şey gelmiyor. Program sürümü kısa bir zaman sonra güncellenecek. Güncelledikten sonra tekrar deneyelim. Hata genel olsa daha rahat çözebiliriz fakat şu an tam olarak kestiremedim.

Aslında güncelleme daha çok arayüz ile ilgili idi fakat .Mixer_Kayit dosyasını da gözden geçirelim... Faydalı olacak sanırım...

Tabii benim aklıma bir şey gelmedi ekipten arkadaşların fikirleri olursa paylaşacaklardır, geri dönüş için çok teşekkürler...
Burası dünya?

egcodes

Alıntı yapılan: xhektor - 09 Şubat 2011 - 22:03:49
Alıntı YapÜçüncü iletide tekrar dile getireyim; hata gören arkadaşlar bildirirse seviniriz...

videoları aynı isimde üst üste kaydettiğini farkettim. başka gün izlediğim video yu bugün yine kopyalayabiliyor.

Bunun sebebi aslında aynı videoyu tekrar çekmesi değil videoları cacheden kesip alıyor yani kopylamıyor. Muhtelemen aynı isimli olmuştur. Çünkü isimlendirmede 10000 - 99999 arası bir sayı rastgele atanıyor. Şansına aynısı denk gelmiş :)
1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

neneki

değişik ve güzel bir çalışma emeğinize sağlık :)

sem

Güncelleme:

1.3.3 sürümü için bağlantılar yenilendi ve yeni görünüm eklendi...
Burası dünya?

matrax_41

Bendeki parçalama arızası bu sürümde de devam ediyor.

sem

@matrax_41, sorununuzu çözemedim maalesef.. Aklıma sorunu çözmek adına gelen bir şey yok... Umarım bir çözüm gelir aklımıza..
Burası dünya?

heartsmagic

Belki daha detaylı geri bildirim adına:

sudo apt-get install strace
strace /nerede/bu/mixer
çıktısı aktarılabilir. Uygulama kodlayanlar olarak bir ihtimal arada bir şeyler yakalarsınız.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.