[Çözüldü] Limewire kurarken synaptic bozuldu

Başlatan enginna, 16 Temmuz 2008 - 16:16:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

enginna

arkadaşlar merhaba, limewire .dep paketini indirdim. ubuntu için olan sürümü. kurulum yarıda kesildi ilerlemiyordu bende kapattım. daha sonra synaptic e girmeye çalıştığımda şu hatayı alıyorum.
Alıntı YapE: dpkg was interrupted, you must manually run 'dpkg --configure -a' to correct the problem.
E: _cache->open() failed, please report.
paketleri güncellemeyi denedim gene olmadı. ne yapabilirim bu konuda.

izzetguntalaz

Alıntı yapılan: enginna - 16 Temmuz 2008 - 16:16:15
arkadaşlar merhaba, limewire .dep paketini indirdim. ubuntu için olan sürümü. kurulum yarıda kesildi ilerlemiyordu bende kapattım. daha sonra synaptic e girmeye çalıştığımda şu hatayı alıyorum.
Alıntı YapE: dpkg was interrupted, you must manually run 'dpkg --configure -a' to correct the problem.
E: _cache->open() failed, please report.
paketleri güncellemeyi denedim gene olmadı. ne yapabilirim bu konuda.

İngilizcen iyi değil galiba.

Sana diyor ki: Paket çözümleme sistemi bir aksaklıkla karşılaştı.
Sen elle
sudo dpkg --configure -a
Konsola girersen sorun hallalur diyor.

erginemr

Ben de Limewire yerine, açık kaynaklı ikiz kardeşi Frostwire'ı tavsiye edeyim:
http://www.frostwire.com/

enginna

Teşekkür ederim İzzet. Bunu demek istediğini anlamamıştım :) Synaptic e artık girebiliyorum. fakat sorun kısmen devam ediyor. Synaptic e girdiğimde
Alıntı YapSisteminizde 1 bozuk paket bulunuyor!
"Bozuk" süzgecini kullanarak bunu görebilirsiniz.
Şeklinde uyarı veriyor. Bozuk paketi buluyorum. Sun-java-6-bin paketi bozuk görünüyor kaldırmaya çalıştığımda hata veriyor kaldırmıyor. sistem için bir zararı varmı? bırakiyim öyle kalsın mı :)

enginna

arkadaşlar bozuk paketi kurulum için işaretledim. önce yükseltti sonra kurdu sorun düzeldi. ilgilenen arkadaşlar için teşekkür ederim. bu Frostwire limewire ile aynı kaynakları mı kullanıyor ? aradığımız dosyaları bulabilirmiyiz.

izzetguntalaz

erginemr

(@enginna, Neyse ki sorun düzelmiş ama yine de yazayım, bilginiz olsun.)

Bozuk paketleri otomatik olarak onarmak için:
sudo apt-get install -f

Benzer şekilde, Synaptic'te Menü >> Edit >> Fix Broken Packages (Bozuk Paketleri Tamir Et) yoluyla da bozuk Java runtime paketini onarmayı deneyebilirsiniz.

Yukarıdaki yöntemler işe yaramazsa, şu komutla ilgili paketi kaldırabilirsiniz:
sudo dpkg --force-all -r sun-java6-jre
Yeniden yüklemek için;
sudo apt-get install sun-java6-jre

Limewire (veya Frostwire)'ı çalıştırmak için Java runtime ortamına ihtiyacınız var.