[Arşiv]Broadwave

Başlatan vatansiz, 16 Temmuz 2008 - 15:40:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

vatansiz

merhaba arkadaslar merak bazen insanin basina is acabiliyor bende internetten gördügüm  (Broadwave)  programini bir medyaplayer zannedip linux versiyonunu,da görünce ilgimi cekti indirip uzerine tikladim terminal araciligi ile kurdum simdi kaldirmak istiyorum ama bir turlu programi silemiyorum synpatic, de aradim böyle bir program yok terminal,de sudo apt-get remove Broadwave komutunu verdim terminalde bu programi bulmadi ne yapmaliyim bu programi tamamen silmek icin selamlar saygilar

sudo apt-get remove Broadwave
Paketlisten werden gelesen... Fertig
Abhängigkeitsbaum wird aufgebaut       
Reading state information... Fertig
E: Konnte Paket Broadwave nicht finden

atomkarinca

Programı nasıl yüklemiştin, tam olarak anlatabilir misin? Ayrıca hiçbir program isminin büyük harfle bulunacağını sanmıyorum, yani en basitinden şunu deneyebilirsin:

sudo apt-get remove broadwave

vatansiz

programi ekrana  indirdim disli cark seklinde bir icon altta bw.sh yaziyor uzerine tikladim in terminal ausführen tikladim sonra benden root sifresi istedi verdim ve program kuruldu verdigin komutu denedim yine olmadi

sudo apt-get remove broadwave
Paketlisten werden gelesen... Fertig
Abhängigkeitsbaum wird aufgebaut       
Reading state information... Fertig
E: Konnte Paket broadwave nicht finden

atomkarinca

Terminalde şu komutu yaz:

sudo sh /opt/nch/broadwave/bin/uninstall.sh

vatansiz

ilgilendigin icin sagol verdiginin komutu denedim söyle bir sonuc verdi (/opt/nch/broadwave/bin/uninstall.sh: 15: Syntax error: "(" unexpected) yardimlarinizi bekliyorum bu allahin belasi programdan kurtulamayacakmiyim bilgisayari kapatip actigimda her seferinde benden root sifresi istiyor

vatansiz

bu arada /etc/init.de dosyasinda broadwaved diye bir dosya buldum onu sildim ama yine olmadi

atomkarinca

O zaman ne yazık ki yardım edemem çünkü uninstall dosyası bozuk ve onu değiştirmenin bir yolu yok. Yalnız hatanın tam çıktısını verirseniz belki başka yerde hata olup olmadığını kontrol edebilirim. Onun haricinde Broadwave'in (varsa) forumlarından ya da emaille destek alabilirsiniz heralde.

vatansiz

ne ise yariyor bu program bilginiz varmi selamlar

atomkarinca

Valla sitesine baktığım kadarıyla yayın yapmaya yarıyor, ne için, nereye olduğunu bilmiyorum ama.

vatansiz

yayinina tüküreim bu ne ya, böyle programlarla windosda karsilasirdim install olup ondan sonrada silinmeyen simdi,de  linuxda karsima cikti.

atomkarinca

Bu sayfadaki formu doldurarak sorununa çözüm bulabilirsin sanıyorum.

vatansiz

opt / nch dizini altinda broadwave dosyasi buldum ve sildim makinayi kapatip actim bu sefer benden root sifresi istemedi menü cubugunda icon halen duruyor tikliyorum program acilmiyor galiba sildim ama menüdeki iconu nasil silecem menüdeki icona tikladigimda söyle diyor.

indprozess »/opt/nch/broadwave/bin/broadwave« konnte nicht ausgeführt werden (No such file or directory)

erginemr

Bu can sıkıcı simgeden, Gnome menüsündeyse, menüye sağ tuşla tıklayıp Alacarte menü editörünü kullanarak, ya da panel üzerinde bir simgeyse, panele sağ tuş ve kaldırı seçerek kurtulabilirsiniz.

Broadwave'in kalıntılarının sistemde hala var olup olmadığını bulmak için:
which broadwave
whereis broadwave

sudo updatedb
locate broadwave