[Çözüldü] Bi sorun olurmu?

Başlatan serkan123, 15 Temmuz 2008 - 13:50:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

serkan123

arkadaşlar biraz sonra ubuntu bilgisayarıma inmiş olacak ama  kurmadan önce bi sormak istiyorum acaba donanım sorunu olurmu diye ..

AMD sempron processor 2600+
1,61 GHz
512 mb ram
VIA /S3G unichrome pro igp 64 Mb
VINLY ac'97 audio

straus

yazdığın kadarıyla herhangi bir sorun yok gibi gözüküyor
herkez bir gün öz'üne dönecektir

izzetguntalaz

Kurulumda sorun yaşayacağını tahmin etmiyorum.

Ama VIA /S3G unichrome ekran kartı 3d desteği olmuyor diye biliyorum.

izzetguntalaz

Ekran kartı konusu burada tartışılmıştı.
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=890.0

erginemr

Donanım uyumluluğunu denemek için iki yol var:
1. Live CD üzerinden
2. Wubi ile Windows'a geçici olarak kurarak

serkan123

Alıntı yapılan: izzetguntalaz - 15 Temmuz 2008 - 13:58:35
Ama VIA /S3G unichrome ekran kartı 3d desteği olmuyor diye biliyorum.

evet 3D desteği yok :( bi sorum daha olacak diyelimki yerel disk c ye kurdum işletimi. D yi biçimlendirmeden kullanabilirmiyim?

FUBU

evet, bildiğim kadarıyla depolama alanı olarak kullanabilrisin.
ayrıca ben Via S3 Unichrome PRO ekran kartıyla sorun yaşamıştım. ama normalde bu ekran kartına destek var. bir de sen kur bakalım olacak mı??
pardus kuruyordum oluyordu, ubuntu 8.04 kurunca sorun yaşıyordum..

izzetguntalaz

Alıntı yapılan: serkan123 - 15 Temmuz 2008 - 15:33:41
Diyelimki yerel disk c ye kurdum işletimi. D yi biçimlendirmeden kullanabilirmiyim?

Evet. D veya linux taki adıyla sda2 yi sonradan isteğin gibi bölüp biçimlendirebilirsin.
Ya da hiç bişey yapmadan ham şekilde saklarsın.

serkan123

cevaplar için çok teşekkür ederim ubuntuyu kurunca size sonucu söylerim :)

serkan123

ubuntudan tekrar merhaba arkadaşlar hiçbi donanım sorunum olmadı ancak yerel disk d görünmüyor :S 50 gb mp3 arşivim vardı :(
el ile yerel diskleri ayarladım ubuntu yu bu dediğim diske değil başka alana kurdum buna hiç dokunmadım

izzetguntalaz

Places (Yerler) de olmadığına emin misiniz ?

serkan123

yerler bölümünde tek bi yerel disk var onada

'Yerel Disk' birimi bağlanamıyor. gibi bi hata veriyor

Sherlock Holmes

bahsettiğiniz bölümde Windovs yüklü herhalde ?
Eğer öyleyse Windovs'u beklemeye almadığınızdan emin olun. Tamamem kapatmanız gerekecek,yoksa ubuntu onu görmez.
;)

serkan123

dosya sistemi ntfs olduğundan olabilirmi eğer öyleyse ne yapmam gerekir? ben ubuntuyu kullandığım bölümü biçimlendirdim  :)

Sherlock Holmes

Ubuntu -ntfs- dosya sistemini tanıyacaktır.
Bence siz Ubuntu için gerekli güncellemeleri bitirdikten sonra tekrardan Windovs ortamına geçin
ve tamamen kapatın,yani shut down yaptığınızdan emin olun,şayet beklemeye aldığınız zaman (yerel disk d )  windovs tarafından kullanılmaya devam edecektir ve Ubuntu (yerel disk d ) erişemiyecek ve haliyle göremiyecektir(kendi tecrübelerime dayanarak belirtiyorum).   :)

ufuk_k

Sİstem-Yönetim--Synaptic

ntfs-3g ve ntfs-config paketlerini ara. Yüklü değillerse yükle. Ayrıca forumu araştırırsan bir sürü cevap çıkacak karşına zaten.

serkan123

Arkadaşlar ilgilendiğiniz için sağolun sorunu hallettim bilgisayarım/windows bütün dosyalar burada :D çok teşekkür ederim

munirekinci