Masaüstündeki saat hakkında

Başlatan keretta, 13 Temmuz 2008 - 08:12:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

keretta

Merhaba,

Arkadaşlar masaüstü görüntülerinize bakarken altda gösterdiğim resimdeki gibi saat eklemek istedim.cairo-clock'u kurdum masaüstünde "Başlatıcı oluştur" deyip komuta cairo-clock yazıp saati oluşturdum ama saat çok ufak. ayrıca üstüne gelip tıklayınca büyüyor.

Ben masaüstünde o küçük simge yerine tıklandığında büyük şeklin durmasını istiyorum, aynı işte resimde ki arkadaşınki gibi. yanlış programı mı kurdum dock mu kurmam lazımdı o şekil olması için? yeni olduğum için ancak bu kadar çabalayabiliyorum.

Kusura bakmayın sizin için basit bir soru olsada 2 günlük kullanıcıyı mazur görürsünüz artık :)

[IMG]http://img171.imageshack.us/img171/7953/3389ekrangoruntusuxk8.th.jpg[/img]

umutubuntu

Synaptic'ten Gdesklet veya aşağıdaki adreslerden bir çok çeşidi, boyu bulunan, ayarlanabilen saat ve gadget'ları yükleyebilirsin.

http://www.getdeb.net/release.php?id=2748
http://www.getdeb.net/release.php?id=2798

keretta

Teşekkür ederim gDesklets'i kurdum fakat sizlerinki gibi başarılı görünümler veremedim, o da biraz daha ilerleyince olur ve şimdilik kaldırdım zaten boşuna kasılmasın pc.

Sypro

Cairo-Clock ayarlarında büyüklüğü vardı diye hatırlıyorum nedense. Oraya baktınız mı? 48*48 96*96 128*128 ve custom şeklinde olması gerek.
Bir de www.gnome-look.org gibi adreslere bakıp cairo-clock theme bölümünde güzel şeyler bulabilirsiniz.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

keretta

Baktım hocam genel simge masaüstünde kinin üstüne tıkladığında çıkan asıl saatin boyutunu büyütebiliyosun benim dediğim o değil zaten. Dediğimi gdesklets de buldum ve istediğim oldu ama onun içinde beni etkileyen bir stil bulamadığim için kaldırdım.

Montage

Konusu varken bende fırsat bu fırsat sorayım, Gdesklet'i kurdum ama açılışta başlamıyor, nasıl yapabiliriz bunu..

heartsmagic

Alıntı yapılan: Montage - 14 Temmuz 2008 - 16:01:18
Konusu varken bende fırsat bu fırsat sorayım, Gdesklet'i kurdum ama açılışta başlamıyor, nasıl yapabiliriz bunu..

Sistem-Tercihler-Oturumlar
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

erginemr

@Montage,

Bir de screenlets var, depolarda mevcut. Buna da bir göz atın.

bayhanus

iii günler acemi bi ubuntu kullanıcısı olarak internetti diğer masaüstlerini görünce heves ettim :) biraz güzelleştireyim dedim :) windowsumuda benzer şekilde kullanyrm ama ubuntuda o kadar kolay olmadı :-[
kısaca
ben Synaptic Paket Yöneticisindn cairo-clock yükledim bilgisayarı kapatıp açtım ama hala saat çıkmadı tema klasörnün içine indirdiğim dosyayıyı atamıyorum...:(

munirekinci

Bilgisayarı kapayıp açmakla cairo-clock açılmaz. Yüklediğin zaman menüye yerleşmiş olması lazım, eğer yerlemmemişse sen elle yerleşterebilirsin, menüden değilde konsoldan açacağım dersen; cairo-clock

Tema klasörüne dosya atarken yetki problemiyle karşılaşıyorsan dosya tarayıcını root olarak aç, örneğin;
Konsola;
sudo nautilus
Çalıştır penceresine;
gksu nautilus

mete13

ben screenlets'i indirdim ve kurdum. aklıma takılan bir soru var sürekli olarak üsttemi olacak yani bir işlem yaptığımız zamanda mı o işlem sayfasının üstünde olacak belki anlatamadım ama windowsta winamp'ın üstünde sağ klik yapıp always on top yaptığı zaman ki gibi duruyorlar bunu nasıl çözerim

coldchris

Alıntı yapılan: mete13 - 07 Şubat 2009 - 14:32:00
ben screenlets'i indirdim ve kurdum. aklıma takılan bir soru var sürekli olarak üsttemi olacak yani bir işlem yaptığımız zamanda mı o işlem sayfasının üstünde olacak belki anlatamadım ama windowsta winamp'ın üstünde sağ klik yapıp always on top yaptığı zaman ki gibi duruyorlar bunu nasıl çözerim

Tabiki öyle olmayacak... Screenlets'den çalıştırdığın araçların üstüne sağ tıkladığında window -> keep above yaparsan her zaman üstte durur.
window->keep below yaparsan arkaplanda kalır.
A memory to carry on,
Story's over when the crowds are gone