busybox v1.1.3(debian 1:1.1.3-5ubuntu12)

Başlatan Malik, 12 Temmuz 2008 - 17:20:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Malik

meraba arkadaşlar ben yeni ubuntu kullanıcısıyım. xp ile ubuntu yüklü bilgisayarıma. xp ye age of empires 3 ü yükledikten sonra ubuntu da

''BusyBox 1.1.3(Debian 1:1.1.3-ubuntu12) Built-in shell(ash)

(initramfs)

uyarısını almaya başladım. ne yapmama gerekli. yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden teşekkürler.
Bir şey öğrenmek istediğimde dışarı çıkar ve benden daha çok bilen birisini bulur ona sorarım. Bazen çok kazık sorarım!!!

Linux bir felsefedir, felsefe öğretidir, öğreti bilim ve düşüncedir, bilim ve düşünce özgürlüktür, özgürlük ise linuxdur. Yani Linux herşeydir.

izzetguntalaz

Ben hatadan bişey anlayamadım.

Ama bu hatanın nerede geldiğini biraz anlatırsanız daha deneyimli arkadaşların bir yardımı olabilir.

atomkarinca

Ekran kartı sürücülerini yüklemiş miydin? Eğer yüklediysen hangi metotla?

Malik

bilgisayarı açıyorum ubuntuyu seçiyorum açılırken bu uyarı veriyor ve ubuntu açılmıyor. ekran kartını cd den yükledim. tüm sürücülerini yükledim. ilk başta bu sorunu vermiyordu. ama 3 gündür veriyor. age of sildim sorun kalktı. ne alakası var anlamadım. geçti sandım bir kere açıldı ama şimdi yine açılmıyor. yardımlarınızı bekliyorum..
Bir şey öğrenmek istediğimde dışarı çıkar ve benden daha çok bilen birisini bulur ona sorarım. Bazen çok kazık sorarım!!!

Linux bir felsefedir, felsefe öğretidir, öğreti bilim ve düşüncedir, bilim ve düşünce özgürlüktür, özgürlük ise linuxdur. Yani Linux herşeydir.

erginemr

Açılışta Ubuntu logosu göründüğünde Alt+F3'e basarak, ya da Grub menüsünde "e"ye basıp "kernel" ile ilgili satıra gelip, tekrar "e"ye basıp, "quiet splash" sözcüklerini silip, son olarak "b"ye basarak yüklemeyi başlatırsanız, açılış mesajlarını, bu arada hata mesajını görebilirsiniz.

Aldığınız mesajı buraya yazın, sonra birlikte nedenini arayalım.