[Çözüldü] ekran cozunurlugu dususu

Başlatan utdmr, 07 Temmuz 2008 - 22:41:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

utdmr

Arkadaslar, bugun bilgisayarimi yeniden baslattigimda "ubuntu dusuk ekran modunda calisiyor" gibi bir uyar geldi ve tamam deyince ekran cozunurlugum 640*480e dusmus bir halde buldum masaustumu. Ve de hic bir penceremin tamami gozukmedigi icin links'ten aciyorum bu basligi, yanlis yerde acmis olabilirim, ozur dilerim. Bilgisayari yeniden baslatmadan once yaptigim olagandisi seyler sadece dpkg-reconfigure xorf.conf gibi bir komutla klavye ayarlarimi duzenlemekti. Ve de envy ile ekran karti driveri yuklemeye calistim ve hata aldim, vazgectim. Ama baska bir cok sey de yaptim, yani tam olarak bilemiyorum. Bilgisayarin yeniden baslatana kadar hic bir sorunu yoktu. Bu sorunu cozmek icin de envy'i kaldirdim(purge ile), tekrar kurdum(kaldirdigim "envy", kurdugum ise "envyng-gtk" idi). Envyng ile tekrar driverlarimi yukledim, yeniden baslattim ve hala duzelmedi. Ne yapabilirim?
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

DeFacto

Xorg.conf'un yedeğini almışmıydınız ? Verdiğiniz reconfigure komutu ile xorg.conf'u configured modda açmanıza sebep olmuş.

utdmr

almamistim malesef. sifirlamanin bir yolu yok mudur?
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

heartsmagic

Kendisi yedek almıştır zaten. /etc/X11/ dizini altına bakarsan muhtemelen tarih uzantılı bir yedek görürsün.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

utdmr

Teşekkürler arkadaşlar. @heartsmagic'in dediği gibi, kendisi yedek almış. Yedeği kullanınca düzeldi. 1280*1024 çözünürlük ne lüksmüş ya :) . Bir daha karıştırmayacağım öyle orasını burasını.  ;D
--