[Arşiv][Çözüldü] ubuntu bilgisayara aşiri yükleniyor

Başlatan flip87e, 06 Temmuz 2008 - 04:08:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

flip87e

alt tarafta çalişan işlemlerden gnome system monitör işlemciinin %50 sini kullanıor bu neden kaynaklanıor olabilir comfiz vardı ama onu kaldırdım banamısın demior acayip kasıyor bilgisayar yardım

heartsmagic

Sistem Gözlemcisinde hangi programın çok sömürdüğünü görebiliyor musun?
Alternatif olarak
komutunu kullanabilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ufuk_k

gnome-system-monitor zaten senin neyin ne kadar bellek/işlemci kullandığına baktığın uygulamanın adı değil mi? Daha sağlıklı bir çıktı almak için:

sudo aptitude install htop
htop

htop programını kurup, neyi ne kullandığına bak. f10 ile programdan çıkabilirsin, altında kısayolları yazıyor.

flip87e

arkadaşlar firefox da bi patlama war hatta iki tane firefox var biri yüzde 20 kulllanıo dieri yüzde 25 ama suan sadece bi tane firefox açik

ufuk_k

Firefox'u istiyosan kapat, oradan kill komutuyla öldürebilirsin. Flash filan olan, çok fazla tab açılmış Firefox'un sistemi kasması normal.

flip87e

yoo çok tab açik diil.kapatinca düzelior ama ilk firefoxun açilişinda bile hemen kasmaya başlior sistemden silmeye çaliştim kaldıramazsın dior,acaba ben firefox3.0 ageçmiştim ondan mı kaynaklanıor zaten ekle kaldırda 2 tane firefox web browser gözüküyor

ufuk_k

Firefox diye  synapticte arat, firefox-2 yazan paketleri kaldır.

flip87e

yok arkadaşim bişey farketmedi sildim synapticten halan daha firefox %48 kullanıo bu nasıl bi iş anlamadım hayır bide firedox da tüm eklentileri kaldırdım halan daha aynı.operaya geçmek zorunda kalicam galiba istemedende olsa:(

munirekinci

Firefox 3 beta 5 ise kararlı sürümü yüklemeyi deneyin.

flip87e

yok kararlı sürüm kendisi suan biraz performansı düzeldi tamamen temizledim tüm özel ayarlarımı sildim yeniden düzenliorum bakalım nolacak

heartsmagic

Eğer devam ederse:

mv ~/.mozilla ~/.mozilla.yedek
komutunun ardından Firefox'u tekrar başlatıp bir deneyebilirsin.

flip87e

çok teşekkürler suan öle bi sorunum kalmadı tamamen kaldirdim ve yeniden yükledim normal standartlarda çalişiyor suanda eğer bir daha aynı sorunu yaşarsam eğer denerim.

heartsmagic

O zaman başlığı etiketleyip, kapatalım.