Sıralı zip yapmak ve açmak

Başlatan XemreG, 29 Haziran 2008 - 14:57:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

XemreG

Selamlar,

Benim oğrenmek istediğim sıralı zipler, karsınıza kesinlikle cıkmıstır. R0.00 , R0.01 ... gibi dosyaları yapıp açmak. Bunu winrar la yapıyodum mesela 1.34 gb olan bi soyayı 700mb bolup 2 cd yapıyodum. Winrar ın linux versiyonuda var kurulumda basarılı olamadım. Zaten onun olmasınada gerek yok sadece bunu yapabileceğim bir program varsa tavsiyelerinizi bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler..

FUBU

sıralı dosyaları açmakta bir sıkıntı yok. ubuntu nun kendi arşiv yöneticisi ve diğerleri açar.
hayatımda hiç sıralı arşiv oluşturmadım ama 7zip oluşturuyormuş. sıralı arşiv oluşturmak için 7zip i deneyebilirsin..

XemreG

deniyeyim ama hala önerileri bekliyorum çünkü örnek zip , rar bunlar artık bilgisayarda olmazsa olmazlarından bende açması değil herkezde açması önemli.. Teşekkürler denicem..

maxspacemax

Alıntı yapılan: XemreG - 29 Haziran 2008 - 15:48:12
deniyeyim ama hala önerileri bekliyorum çünkü örnek zip , rar bunlar artık bilgisayarda olmazsa olmazlarından bende açması değil herkezde açması önemli.. Teşekkürler denicem..

Sende açıyora herkeste açar ben zip ve rarlı dosyalarda epey zorlanmıştım. Sonrasında Xarchiver diye bir programla açamadığım dosya kalmamıştı.
sudo apt-get install xarchiver
sudo apt-get install rar

heartsmagic

http://www.freebyte.com/hjsplit/#linux
Bu parçalamak için iş görebilir.

Parçalı olanları birleştirmek işten bile değil:

unrar e sıradaki_ilk_dosya01.rar
Kendisi hepsini açar. GUI ile de ilk dosyayı tıklayıp "Buraya Aç" dersen kendisi yine açacaktır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

maxspacemax

Alıntı yapılan: heartsmagic - 29 Haziran 2008 - 21:20:56
http://www.freebyte.com/hjsplit/#linux
Bu parçalamak için iş görebilir.

Parçalı olanları birleştirmek işten bile değil:

unrar e sıradaki_ilk_dosya01.rar
Kendisi hepsini açar. GUI ile de ilk dosyayı tıklayıp "Buraya Aç" dersen kendisi yine açacaktır.

Hjsplit
Unutmuştum. Hatta mıulti platform olması senin işine dahada yarayabileceği anlamını taşır. Linux acemisi olduğum zamanlarda Linux'e kuramamıştım. Wine ile kullanmıştım. :D