[Arşiv]Ubuntu ile iglili birkaç soru

Başlatan caglarus, 26 Haziran 2008 - 14:11:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caglarus

Arkadaşlar ubuntu kurmayı düşünüyorum.Şimdi bu ubuntuda directx diye * bir şey varmı?Ben istedigim oyunu windowsdaki gibi kurup direk oynayabiliyormuyum?

heartsmagic

Forumu araştırmanı tavsiye ederim. Fakat hemen belirteyim her oyunu oynayamazsın veya istediğin gibi oynayamazsın.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

caglarus

Biraz araştırma yaptımda oyunlarla ilgili * bir şey bulamadım. Ubuntu linux işletim sistemi değilmi.Benim ihtiyacım olanda linux işletim sistemini destekleyen oyunlar ? doğrumudur

izzetguntalaz

Alıntı yapılan: caglarus - 26 Haziran 2008 - 14:38:55
Biraz araştırma yaptımda oyunlarla ilgili * bir şey bulamadım. Ubuntu linux işletim sistemi değilmi.Benim ihtiyacım olanda linux işletim sistemini destekleyen oyunlar ? doğrumudur

Şu başlıktaki linkler belki biraz yardımcı olur.http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=1859.0

Birde wine hakkında araştırma yapın derim.

maxspacemax

Her windows oyununu linuxte oynayamasın ama birçok windows oyununu linuxte oynayabilirsin.
Linuxun kendi oyunları vardır. Linuxe geçtin diye oyunsuz kalmazsın.
Sadece oyun içinde linuxe geçilmez. Kolay gelsin :D

izzetguntalaz

Son olarak ben de bişey ekleyeyim.

Araştırmacı ve bilgiye aç bir yapınız yoksa pek mutlu olacağınızı sanmıyorum.

caglarus

Teşekkür ederim.İlerisi için saklıyacagım ubuntuyu.

DeFacto

Ve sabır :D  Linux kullanmaya gerçekten kararlı ve ilgili iseniz, bir süre oyun bağımlılığından kurtulmalısınız :) Bir nevi oruç gibi düşünün. En azından gerekli komutlar, masaüstüne aşinalık ve compiz gibi Linux'e özel araçları keşfedince zaten bir süre oyunlarla ilgilenmezsiniz. Kaynak koddan kurulum yapmaya, ve bazı işlemleri komut satırından yapmayı tercih etmeye başladığınızda zaten çoğu windows oyunu emrinize amade :) DirectX gibi bir sorunumuz her ne kadar büyükdükçe büyüse de OpenGL ile aşıcaz bir gün :)