ekran kartı sürücüsü

Başlatan musti2571, 26 Haziran 2008 - 00:03:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

musti2571

Merhaba arkadaşlar, benim  diz üstü bilgisayarımda ekran ile ilgili bir sorun var. Ekran bağdaştırıcıları bölümünde Mobile intel (R) 965 express chipset family yazıyor. Fakat yanında birde sarı renkli balon içerisinde ünlem işareti var. İntel'in internet sayfasından çeşitli xp uyumlu sürücüler indirdim ama yapamadım. İnternetten bilgisayar özelliklerinde yazan ekran kartı Yeni Nesil Intel X3100 Chipset 358 MB Graphic Card. Ben işletim sistemini değiştirdikten sonra bu sorunla karşılaştım. Orjinal işletim sistemi windows vista idi ve dilide ingilizce idi. Ne yapacağımı bilmiyorum. Görev gereği bulunduğum yerde servis veya tamir olanağım da yok. Bir önerisi olan varsa yazsın lütfen. Şimdiden çok teşekkürler! :-\
M.Akbulut

munirekinci

komikimben

Mustafa kardeş, Münir çok zor bir soru sormamış ki bu kadar süredir cevap vermedin.  ::)

heartsmagic

Ben malum cevaptan önce belirteyim.
Burası Windows destek forumu değil. Linux ve hassaten Ubuntu ile ilgili destek veren bir forum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

DeFacto

Evet arkadaş mesajında xp kullandığını hissetiriyor aslında :) Bu da cevapsız bir konu gibi olucak galiba :)

komikimben

Anlamadığım nokta şu: kardeş saatlerdir konuyu inceliyor.

Bazen internette bazı tip kişiler oluyor. Yem atıp, hangi amaçla yaptığı bilinmeden kenardan izlerler.

Ne kadar saçma değil mi?  :P

musti2571

slm arkadaşlar! öncelikle ubuntu nedir. umarım alakasız kişilere soru sormuyorumdur. ben açıkcası tavsiye üzerine forumlara mesaj atıyorum. sıkıntıma bir çözüm yolu bulabilirim düşüncesi ile, bu konularda acemi olmanın eksikliği!
M.Akbulut

heartsmagic

Kullandığın işletim sistemi Windows ise bu forum ne yazık ki Windows destek forumu değil. Bir üstteki mesajımda izah etmeye çalıştım.

musti2571

sanırım gözden kaçırmışım, tekrardan uyardığın için sağol.
M.Akbulut

heartsmagic

Problem değil, Linux kullanmaya karar verdiğin bir gün tekrar bekleriz :)

musti2571

Ya kusura bakma ama Linux ve ubuntu nedir acaba, biraz açarmısın konuyu. Vaktin varsa tabi!
M.Akbulut

DeFacto

Linux= Senin winzort gibi bir işletim sistemi ama winzortta hayal bile edemeyeceğin şeyleri beceren dağıtımların genelidir.

Ubuntu= Bu Linux işletim sisteminin özgürlük ve açık kaynak kodluluk prensibini benimsemiş bir tür,distro. Winzort'da bu özgür ortam yaratılmadığı için Ubuntu gibi farklı niteliklerdeki distroların neden var olduğunu anlaman zaman alıcaktır.

İçinde bulunduğun Linux-winzort kararsızlığında umarım kendince doğru yanıtı bulursun ;D

heartsmagic

Alıntı yapılan: musti2571 - 26 Haziran 2008 - 22:15:37
Ya kusura bakma ama Linux ve ubuntu nedir acaba, biraz açarmısın konuyu. Vaktin varsa tabi!

http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php5?title=Ubuntu_Belgeleri

Sanırım yararlı olacaktır.

heartsmagic