Diğer Dağıtımlar bölümünde, diğer dağıtımların alt bölümleri olsun mu?

Başlatan Eren, 24 Haziran 2008 - 04:26:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Diğer Dağıtımlar bölümünde, diğer dağıtımların alt bölümleri olsun mu?

Evet
39 (49.4%)
Hayır
37 (46.8%)
Kararsız
3 (3.8%)

Toplam Oy Verenler: 11

eren

Yorum yapabilirsiniz.

Örnek:

>> Diğer Dağıtımlar
> OpenSuse
> PCLinuxOS
> Mandriva
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

izzetguntalaz

"Hayır" Çünkü bizim forumumuzda diğer dağıtımlar çok aktif değil.
Bence "Diğer dağıtımlar" adında tek başlık olarak devam etsin.

Başlık ve alt başlık kalabalığının forumun anlaşılabilirliğini zedeleyeceğini düşünüyorum.

erginemr

Bence de alt bölümler olmalı. Yoksa farklı dağıtımlar için atılan mesajlar birbirine karışır ve ihtiyacı olanlarca ayırt edilmesi zorlaşır. Örneğin en çok mesaj gelen belli başlı bir kaç dağıtım (örn. slackware, suse, pclos, pardus, vb.) ayrı bir başlık altında, az mesaj alan geri kalan dağıtımlar "diğer" ismiyle tek bir başlık altında toplanabilir.

ufuk_k

DeFacto

Bence de olsun. Böyle ubuntuyu tekelleştiriyoruz gibi olmasın linux adına daha çok destek bence. (eyvah yanlış anlaşılcam galiba :( )

munirekinci

Eskiden vardı ama içeriği boş olduğu için kaldırmıştık, şimdi yine açsak içi boş kalacak gibi geliyor.

DeFacto

Bana da şimdi öyle gelmeye başladı.. Çünkü misal Slackware ile ilgili sorunum olsa ilk olarak google'a bakıyorum (ki büyük ihtimalle bulmuş oluyorum). Sorunumu öyle çözmüş oluyorum.

teneke

bence de gerek yok!... çünkü ortak noktalar çok, sorunlar genelde benzer, biraz araştırmakla çözülebilir... bu arada da kullanıcı linux'u öğrenmeye daha çok yoğunlaşır kanımca! ;)

jawes

valla arkadaşlar bence olmalı ben  mesela suse  ile baya ilgileniyorum sorunlar yaşıyorum ve konuyu nereye açacağımı bılmediğim için o sorunlar sorun olarak kalıyor  eğer  kabul edılırde açılırsa benım bı suru sorum olacak
LİNUX KULLANMAK AYRICALIKTIR

KÖTÜ İLE DOST OLAN UMURSAMAZ GÜNAHI
HAK SÖZÜ  DUYMAZ OLUR HATIRLAMAZ ALLAHI...  sürekli olarak kendini yönetebilmek insanın sahip olabileceği en değerli yetenektir...

heartsmagic

Alıntı yapılan: jawes - 01 Temmuz 2008 - 21:13:36
valla arkadaşlar bence olmalı ben  mesela suse  ile baya ilgileniyorum sorunlar yaşıyorum ve konuyu nereye açacağımı bılmediğim için o sorunlar sorun olarak kalıyor  eğer  kabul edılırde açılırsa benım bı suru sorum olacak

Diğer Dağıtımlar bölümünde sorulabilir sorular. Bölüm yok diye soru sorulmaz diye bir kaide yok ancak OpenSuse kullanan birileri olmadıktan sonra cevaplamak biraz zor olabilir. Ha genel Linux sorunlarına yardım edilir orası ayrı.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

bellatrix

Alıntı yapılan: DeSPeRaDo - 24 Haziran 2008 - 19:52:30
Bence de olsun. Böyle ubuntuyu tekelleştiriyoruz gibi olmasın linux adına daha çok destek bence. (eyvah yanlış anlaşılcam galiba :( )

katılıyorum. bence bütün linux dağıtımlarının ismi olmalı. destek verilmeli. bu, bu forum için çok ayrıcalıklı olur ve birçok kullanıcıyı buraya çekebiliriz.
Debian For Ever, Human, World and ME

zeitgeist

Forum adı itibarıyla da gösterildiği üzere belli bir hedefle yola çıkmış bu yüzden ısrarcı olmamakla birlikte: Eğer, teknik anlamda yapılması zor bir şey değilse, bunun yanı sıra takip edilmesi zaman ve emek bağlamında zorlamayacaksa, alt bölümlerin olmasını isterim. Linux kullanımına küçük bir araştırmanın ardından Ubuntu ile başladım ama zaman buldukça diğer dağıtımları denemek istiyorum. Karşılaşacağım sorunlarla ilgili olarak, zaten içinde bulunduğum bir topluluktan tavsiyeler almayı tercih ederim. Hal böyle olunca
Alıntı yapılan: erginemr - 24 Haziran 2008 - 09:57:19
Bence de alt bölümler olmalı. Yoksa farklı dağıtımlar için atılan mesajlar birbirine karışır ve ihtiyacı olanlarca ayırt edilmesi zorlaşır...
düşüncesi haklılık kazanıyor.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

heartsmagic

Alt bölümler zamanında açıldı ve açılma sebebi gerek @erginemr gerek diğer arkadaşların söylediği karışıklık olmaması meselesiydi. Ancak bölümler uzunca bir süre sinek avladı, bu nedenle forumda kalabalık yapmasın diye tek bir yere toplandı. Şu an bile belirli bir dağıtım ön plana çıkmış değil. Zaten Diğer Dağıtımlar bölümünde sorulan sorulara eğer biliyorsak cevap vermeye çalışıyoruz. Sizce cidden şu anki durumu düşündüğümüzde gerekli mi bu bölüm? Teknik olarka zorluğu yok, sadece alt bölümler oluşturacağız.

WarGasm

Bence de olmasın..
Burası Ubuntu Resmi Türkiye Forumu ve diğer dağıtımlar bölümü bile sizin (aile gibi olduğumuzu düşünerek bizim) insiyatifimize kalmış bir durum ve neredeyse her dağıtımın kendisine ait bir Türkiye sitesi ve forumu bulunuyor.. Bu yüzden bence bu şekilde kalması daha mantıklı.. İçerik olur mu olmaz mı sorunu da ortadan kalkar. Bir diğer sebep de zaten sorunlarla ilgilenen arkadaşlarımız genelde Yeni gönderilen iletileri göster linklini kullanarak bildiği veya cevap bulacağı konularla ilgileniyorlar. Bu yüzden Cevapsız kalma durumu sonuç bilindiği sürece ortadan kalkar. Dağınıklık konusuna gelirsek hak vermek gerekir ama bizimde haklı olduğumuz taraflar var ki; burası Ubuntu Türkiye Resmi Forumu..

zeitgeist

Alıntı yapılan: heartsmagic - 09 Kasım 2008 - 00:36:21
...Sizce cidden şu anki durumu düşündüğümüzde gerekli mi bu bölüm?...
Yaptığınız özetten çıkarımım gerekli olmadığı yönünde. Eğer, bahsi geçen başlık altında, diğer dağıtımlarla ilgili sohbet yoğunlaşırsa ve mesajlar arasında gezinme içinden çıkılmaz hale gelirse, alt başlıklar oluşturma yolu nasıl olsa açık. O halde çok da gerekli değil.   

Oyumu değiştiriyorum.)

heartsmagic

Aman ha benim yaptığım özeti yönlendirme olarak algılama. Ben sadece durum tespiti yaptım, bu benim için şahsi bir düşünce sadece. Kısacası oy konusunda serbest herkes :)

zeitgeist

Yo yooo, herkes bilsin ki oyumu değiştirmemdeki tek neden heartsmagic' dir. :D
Yok yahu, durum tespitini doğru buldum o yüzden. Başta da belirttiğim gibi; çok da gerekli bulmamakla beraber olabilir diye düşünmüştüm.
Bu arada bir oy yüzdeyi nasıl etkiledi öyle, kendimi fena halde önemli hissettim :o

heartsmagic

Senin oyun çok kritik :)
Tamamen değiştirdi anketi, demek ki acayip etkilemişim :P

Eren anketi açarken sınır belirlememiş, bu nedenle anket hala aktif. Ben bir iki gün daha bekleyip sonra anketi kapatacağım. Benim belirttiğim nedenler mantıksız gelen arkadaşlar varsa lütfen burada kendi fikirlerini belirtsin ve oy kullansın. Eğer "mantıklı" nedenle burada açıklama yapıp oyunu neden Evet kullandığını belirten olursa ve anketten "açılsın" kararı çıkarsa durumu değerlendiririz.

maxspacemax

PcLinuxOS hala yeni sürüm çıkarmdı. En son 2009 Beta'yı duymuştum. Onada indirme hatası veriyordu.

atomkarinca

Alıntı yapılan: WarGasm - 09 Kasım 2008 - 02:36:05...Burası Ubuntu Resmi Türkiye Forumu ve diğer dağıtımlar bölümü bile sizin (aile gibi olduğumuzu düşünerek bizim) insiyatifimize kalmış bir durum ve neredeyse her dağıtımın kendisine ait bir Türkiye sitesi ve forumu bulunuyor...

http://ubuntuforums.org/forumdisplay.php?f=147

erginemr

Aramızda diğer dağıtımlardan kullananlar Ubuntu türevleri haricinde, genelde Arch ve Pardus etrafında yoğunlaşıyor. Ben Arch veya pardus kullansaydım,sorun yaşadığımda ilk bakacağım yer Ubuntu forumu olmazdı. Yoksa diğer dağıtımlara da tabii kapımız ardına kadar açık.

Diğer dağıtımlar bölümünün işlemesi için motor güç, diğer dağıtımları kullanan Ubuntu-TR müdavimlerinin çok olması ve bu dağıtımları kullanan, sorulan sorulara yanıt verebilecek çok sayıda tecrübeli kullanıcı olması. Bence her iki konuda da sayıca zaafımız var. Bu bölümler yeterince "hit" alana kadar, mevcut durumun devam etmesi daha yerinde olacaktır. Bu nedenle, daha önce Evet olan oyumu Hayır olarak değiştiriyorum.

(@heartsmagic, beni de kafaladın. Eserinle gurur duy! Şaka tabii ki...  :P)

volkana34

1-Forumda cevap bile verilemeyen başlıkların oluşması hiç iyi olmazdı.
Üstadlar bir süre sorunları çözmekle uğraşırlar ama nereye kadar...Sonuçta külfet bir iş.

2-Sadelik her zaman daha iyidir.
Sitenin adı ile yapılacak aramalarda çıkacak cevapların ubuntu ile ilgili olmasının
forumlarda açılacak gereksiz başlık sayısını önemli ölçüde azaltacağını düşünüyorum.

heartsmagic

maxspacemax