Firefox 3 için simgeler :)

Başlatan lseker, 21 Haziran 2008 - 23:56:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lseker

Dünya Güneş'in yardımı ile yaratıldı...Olduğu gibi kalmalı.
Toprak yaratıldığında üzerinde sınır çizgileri yoktu, onu bölmek insanlara düşmez.

maxspacemax

Her iki resimde çok güzel. Ellerine sağlık.

lseker

sağ ol.
Toprak yaratıldığında üzerinde sınır çizgileri yoktu, onu bölmek insanlara düşmez.

Contempt

Teşekkürler ama nasıl kullanacağımızda ekleyebılırsenız daha iyi olucak !
Değişti ama sadece masaüstündeki simge değişmiş ne panel neden sayfa acıldıgında açılan simge yine aynı eskisi ?
Herşeye Rağmen...

Sherlock Holmes

Paylaşabilirim  ;)
Ama nasıl paylaşabileceğime dair fikir verirseniz iyi olur.
Çünkü bu tip konularda fazla bilgim yok.

Contempt

Alıntı yapılan: idimas_- - 22 Haziran 2008 - 12:51:55
Paylaşabilirim  ;)
Ama nasıl paylaşabileceğime dair fikir verirseniz iyi olur.
Çünkü bu tip konularda fazla bilgim yok.
Değiştirirken  resimleri bir yeremi ekliyorsunu (.firefox) içine baktım birsey anlamadım.
Yada sadace özelliklerden mi değişiyosunuz değiştim sadece masaüstünde simge değişti diğer menü , panel ve sayfa acıldıgındaki simge yine eskisi.
Herşeye Rağmen...

Sherlock Holmes

Buradaki adresten
http://www.gnome-look.org/content/show.php/Oxygen-Refit+2+-+Black+Version?content=83623
ilk download seçeneğinden (OxygenRefit2-blackversion.tar.bz2) dosyasını masaüstüne kayıt edin.
Thema Penceresini açın ve kayıt etmiş olduğunuz dosyayı bu pencereye sürükleyip bırakın.
[IMG]http://img26.picoodle.com/img/img26/4/6/22/t_Screenshotm_548013a.png[/img]
Daha sonra Temayı özelleştirirken,simgeler seçeneğine eklemiş olduğunuz OxygenRefit2 simgesini seçerseniz,bütün masaüstündeki simgelerin değiştini göreceksiniz.
Gnome-look'ta gayet güzel 3D simgeler var hoşunuza gideni bu şekilde yükleyebilirsiniz.

Sherlock Holmes

Sadece Firefox'un simgesini bende değiştiremedim.
Ancak komple bir simge seti olarak yüklediğinizde değiştirebilirsiniz.

Contempt

benim sorduğum oydu yinede saol  @idimas_-
Herşeye Rağmen...

umutubuntu

Simgelerinizi tek tek değiştirmek için.
Simgeleriniz için bir dizin açın, simgelerinizi bu dizin içerisinde toplayın, simgesini değiştirmek istediğiniz programa sağ tıklayıp özellikleri seçin bölüm içinde bulunan simgeye tıkladığınızda sizden simgeyi değiştirmek istediğiniz resmin yerini göstermenizi isteyecektir(kullanıcı dizinleri açılacak) buradan simgeyi sakladığınız dizin içinden simgenizi seçip sonrasında özellikler bölümünü kapat demeniz yeterli olacaktır .

Contempt

Alıntı yapılan: umutubuntu - 22 Haziran 2008 - 13:41:40
Simgelerinizi tek tek değiştirmek için.
Simgeleriniz için bir dizin açın, simgelerinizi bu dizin içerisinde toplayın, simgesini değiştirmek istediğiniz programa sağ tıklayıp özellikleri seçin bölüm içinde bulunan simgeye tıkladığınızda sizden simgeyi değiştirmek istediğiniz resmin yerini göstermenizi isteyecektir(kullanıcı dizinleri açılacak) buradan simgeyi sakladığınız dizin içinden simgenizi seçip sonrasında özellikler bölümünü kapat demeniz yeterli olacaktır .
bende bu sekilde değiştirdim masaustundeki ikonu değiştide. ama ne menüdeki ne paneldeki neden firefox acılırken ki cıkan simgeler yine eski ye ait komple değişme imkanı varmı?
Herşeye Rağmen...

erginemr

@Contempt,

Menü ve paneldeki Firefox simgelerini de yine aynı şekilde (yani paneldeki simgeye sağ tıklayarak, menü içinse menü editörünü kullanarak) değiştirebilirsiniz.

Öbür türlü biraz zor. Asıl simge dosyaları /usr/share/icons/tema_adı şeklinde kullandığınız temaya ait simge klasöründe bulabilirsiniz. Ancak, bunların da değişik simge boyutları için alt klasörleri var; uzun iş anlayacağınız.

hasanyılmaz

Çeşitli yerlerden indirmiştim, kaynak veremiyorum;

http://rapidshare.com/files/124269621/firefox_simgeleri.zip.html (silinmiş)

lseker

Ben masaüstünedeki herhangi bir uygulamanın iconunu değiştirmek istediğimde Ubuntu öntanımlı
/usr/share/pixmaps/  dizinini açıyor. Bu yüzden bende istediğim iconları bu klasöre kopyalayarak daha sonra icon değiştirme yoluna gidiyorum.
Ancak simgeleri root olarak taşımak gerekiyor.

sudo cp nerede/bu/simge/simgeadı /usr/share/pixmaps/simgeadı

@idimas__- teşekkürler güzel simgeler.

lseker

Menüdeki simgeleride uygulamalar menüsüne sağ tıklayarak gelen seçeneklerden "Menüleri Düzenle" seçerek açılan pencerede ilgili gurup altındaki uygulamayı bularak yine üzerine sağ tıklamak suretiyle özelliklerden iconu değiştirebiliyoruz.

garafatma

Firefoxun öntanımlı gelen, bildiğimzi simgesi nerde biliyormusunuz?
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

erginemr

Alıntı yapılan: keiser_soze - 06 Mart 2009 - 11:22:04

Kendi sistemimde: "/usr/share/pixmaps/firefox-3.0.png"

garafatma

Alıntı yapılan: erginemr - 06 Mart 2009 - 18:42:10
Alıntı yapılan: keiser_soze - 06 Mart 2009 - 11:22:04

Kendi sistemimde: "/usr/share/pixmaps/firefox-3.0.png"

saol teşekkür ederim delirmek üzereydim :)
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

Sherlock Holmes