Mercury messenger!

Başlatan teneke, 21 Haziran 2008 - 18:39:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

teneke

Bilgisayarıma Mercury yüklemek istiyorum. Fakat kendi sitesinde 2 tane Ubuntu seçeneği var! biri Mercury 1.9 for Debian/Ubuntu diğeri ise Mercury 1.9 for Debian/Ubuntu - Repository.. hangisini yükleyeceğim? :)

munirekinci

Sanırım 1. seçenek doğrudan deb paketi indirip kurabilirsin
2. si ise depo adresi, yani o depo adresini ekledikten sonra synaptic (apt-get, aptitude vs.) ile indirip kurabilirsin.

Hangisi kolayına gelirse onu yap.

teneke

Alıntı yapılan: munirekinci - 21 Haziran 2008 - 19:56:14
Sanırım 1. seçenek doğrudan deb paketi indirip kurabilirsin
2. si ise depo adresi, yani o depo adresini ekledikten sonra synaptic (apt-get, aptitude vs.) ile indirip kurabilirsin.

Hangisi kolayına gelirse onu yap.
birinciyi indirdim! uygulamalar menüsünde gözüküyor fakat açılmıyor... başka bir işlem yapmam gerekiyor mu? (konsol gibi..)
ilginize teşekkür ederim...

ufuk_k

Komutu konsoldan çalıştırıp hata çıktısına bak. Eksik bağımlılık uyarısı veriyor olabilir. Komutunun ne olduğunu bulmak için locate mercury yaz. /usr/bin dizini altınd mercury messenger ile ilgili olan dosya onun çalıştırma dosyasıdır. Komut odur yani, onu kullanarak verebilirsin. Tabi bunlarla uğraşmak yerine, bu pakedi kaldırıp sitesinde repository yazan kısmı /etc/apt/sources.list dosyasına ekleyip synapticten önce reload diyip daha sonra mercuryi aratıp kurabilirsin.

teneke

Mercury'i nasıl kaldırabilirim?

DeFacto

Pes mi ettin yoksa beğenmedin mi :) Ona göre ben de deniyeceğim de

teneke

Alıntı yapılan: JesusPenguin - 22 Haziran 2008 - 20:46:33
Pes mi ettin yoksa beğenmedin mi :) Ona göre ben de deniyeceğim de
Açık kaynakla tanışalı üç ay oldu henüz tam olarak bilmiyorum ayrıca elim bu konuda hiç'de korkak degildir değil vazgeçme vazgeçmek kelimesi bana yabancı bir gün bir sistemi bırakmaya karar verdim (üç) ay önce o günden beri
bu topluğun içindeyim gelişmeye,katkı koymaya,örnek çalışma,ögrenmeye,çalışmaya devam!!!...

DeFacto

Yok korktun gibi bir ibare kullanmak istemedim  :-X Sadece memnun mu olmadın yoksa "salla gitsin zaman harcayamam" tarzı bir düşünüşle başka bir anlık ileti aracına mı geçtin demk istedim

Felâsife

Mercury diğer seçeneklere göre biraz fazla teferruatlı bir program,denemediyseniz denemenizi tavsiye ederim.
Arkadaşa niye kurulmadı onu anlayamadım ama benim 64-bit Ubuntu'ma tıklar tıklamaz kurulmuştu.
Acaba arkadaşın Java ile sorunu mu var ki? malum mercury çalışmak için Javaya ihtiyaç duyuyor.
Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

DeFacto

o zaman
sudo aptitude install ubuntu-restricted-extras

Java paketlerini de kuruyordu yanılmıyorsam.

teneke

Alıntı yapılan: JesusPenguin - 22 Haziran 2008 - 21:43:49
Yok korktun gibi bir ibare kullanmak istemedim  :-X Sadece memnun mu olmadın yoksa "salla gitsin zaman harcayamam" tarzı bir düşünüşle başka bir anlık ileti aracına mı geçtin demk istedim
Hayır arkadaşım ben öğrenme amacındayım daha önce opensource olarak anında mesajlaşma proğramlarından beş tanesini kullandım.
Ubuntuyu kurunca bu seferde"Mercury" deneyelim dedim fakat eksik,hatalı indirmeden dolayı kaldırıp yeniden kuracağım kullanıp sanada bilği paylaşımında bulunurum.

DeFacto

Önerilerini ve vereceğin bilgileri bekliyeyim ben o zaman :)

teneke

Alıntı yapılan: mono - 22 Haziran 2008 - 22:09:32
Mercury diğer seçeneklere göre biraz fazla teferruatlı bir program,denemediyseniz denemenizi tavsiye ederim.
Arkadaşa niye kurulmadı onu anlayamadım ama benim 64-bit Ubuntu'ma tıklar tıklamaz kurulmuştu.
Acaba arkadaşın Java ile sorunu mu var ki? malum mercury çalışmak için Javaya ihtiyaç duyuyor.
Daha önceki yazıda bahsettiğim ğibi "Ubuntuyu"HDD'me kuralı bir ğün oldu ancak donanımım eski model kurulumda hiçbir sorun yaşamadan kurdum fakat "MERCURY"anında mesajlaşma proğramını yanlış indirince sorun çıktı bir başka açıdan bakılırsa
iyide oldu benim için.şimdi kaldırıp yeniden kuracağım.
Paylaşım için teşekürler. :-[

teneke

Alıntı yapılan: JesusPenguin - 22 Haziran 2008 - 22:25:41
Önerilerini ve vereceğin bilgileri bekliyeyim ben o zaman :)
Arkadaşım, tekrar sildim kurdum! mercury messenger'in çalışması için Java sanal makineye ihtiyaç varmış.. bunu yükledikten sonra çalıştırdım. önceki kullandığım messengerlardan daha iyi gibi.. ;D
kolay gelsin! öğrenmeye ve paylaşmaya devam... :)

DeFacto

Önerin için teşekkürler. Şimdi yükleyeceğim.

XemreG

benim en hoşuma giden ozelliği plus da olan bazı ozellikleri desteklemesi renkli yazılar enazından karakter şeklinde belli belirsiz gelmiyor renklendirdiyse plus la hepsini duzgun gosteriyor diğer msn versiyonlarına gore oldukca ozelliği var tr si yok sanırım yada ben yapamadım ama oda sorun olmuyor anlaşılır sade 2 msn 2 ayrı tab da acılıyor 2 msn 2 tane konusma ekranı demek butun konustuğunuz kişiler bu pencerelere yerleşiyor ve karısmıyor en sevdiğim ozellikleri bunlardı bence denemekte fayda var dusunen arkadaşlar için..

Ben kurulum yaptıktan sonra soyle bi sorun oldu kurulum yaptıktan sonra eğer uygulamalarda gorunmezse yeniden başlatın gorunuyor bu sadece banamı ozel yoksa genel bi sorun yada sorunmu bilemiyorum ama yeniden başlatınca duzeliyor..

teneke

Dediğiniz gibi çoklu "msn" simgeler daha birçok  özellik kullandıkça  çıkıyor!!!...

Felâsife

Mercury'i Türkçe yapmak önce konsoldan sudo ile açıyoruz
sudo mercury
Sonra açılan yerden System>>Download language files deyip Türkçe dosyayı indiriyoruz ve System>>Language>>Turhish'i seçiyoruz ve Mercury'i kapatıp tekrar açıyoruz ama sudo ile açmaya gerek yok normal yoldan açıyoruz..

Eğer gene Türkçe olmamışsa,bir daha Türkçe dilini seçiyoruz..

XemreG

Garip bende language diye bi bolum yok..

Felâsife

Birde resimli anlatmam gerekirse sudo mercury ile program açılıp,resimde ki gibi devam edilir.

Contempt

teşekkür ederim işe yaradı?
Herşeye Rağmen...

hyppolite

..
gimp çırağı

empax

Arkadaslar merkury 1.9 indirdim.zaten msn programlarini dneye deneye bi hal oldum :D bu denedigim 4. msn programi. sonunda tutturdum dedim. digerlerine gore genis bir secenek menusu var. neyse sorun su uyari sesleri calismiyor. merkurynin ses klasorunde sesler gayet normal calisiyor ama programdan uyari sesi vermiyor.
ne yapmam lazim acaba ?
simdiden tskrler
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

empax

Alıntı yapılan: empax - 18 Ocak 2009 - 07:10:42
Arkadaslar merkury 1.9 indirdim.zaten msn programlarini dneye deneye bi hal oldum :D bu denedigim 4. msn programi. sonunda tutturdum dedim. digerlerine gore genis bir secenek menusu var. neyse sorun su uyari sesleri calismiyor. merkurynin ses klasorunde sesler gayet normal calisiyor ama programdan uyari sesi vermiyor.
ne yapmam lazim acaba ?
simdiden tskrler

tamam dir arkadaslar cozumu buldum. Global settings e gelip resimde ki gibi ayarlayinca calisti.

بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

srknkyhn

arkadaşlar konu biraz eski sanırım ancak ben de mercury programını kurmaya çalıştım ama başarılı olamadım. ubuntu 10.10 kullanıyorum dosya ile direk yükledim daha önce de arkadaşların dediği gibi açılmadı program. Neyse uzatmayayım 1.programı nasıl kaldıracağım 2. java sanal makine ile kurulacakmış nasıl, mercury yükleme sürecini anlatabilir misiniz? Çok teşekkür Ederim.
sent by serkan