SUDO Grafik Tasarımcılarını Arıyor!

Başlatan Alquimista, 24 Haziran 2010 - 00:50:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Alquimista

Ubuntu Türkiye E-Dergisi SUDO, grafik tasarım ile ilgilenen siz Ubuntu Türkiye kullanıcılarını SUDO Tasarım Ekibine dahil olmaya davet ediyor..

Geçtiğimiz günlerde 20. sayısı yayımlanan SUDO içerik ve kalite anlamında hızla yükselen bir çizgiye sahip. Özellikle son sayılarımızda artan katkılar ile büyüyen ve gelişen içeriğimiz bizlere dergi tasarımı alanında yeni ihtiyaçlar hissettirmeye başlamıştır. SUDO dergisinin tasarım sürecini bir ekip ile yürütme fikri de işte bu noktada ortaya çıkmıştır.

SUDO E-Dergisinin Tasarım Ekibine;

- SUDO'da sürekli olabilecek
- Tasarım ve Mizanpaj alanlarında katkıda bulunabilecek
- Her ayın belirli bir kaç günü için SUDO'ya zaman ayırıp yayım sürecine katkı yapabilecek

Ubuntu Türkiye kullanıcılarını arıyoruz.

Tasarım ekibine dahil olmak için ciddi deneyimler veya ileri derecede tasarım programı bilgisine sahip olan kullanıcılar elbette bizi mutlu eder fakat bizler tüm bunlardan ziyade özverili, özenli ve kalıcı ekip arkadaşları arıyoruz. Program bilginizin derecesine saygı duymakla birlikte bunu bir kriter olarak algılamıyoruz.

Çünkü tasarım ekibine dahil olacak olan ilgili kullanıcı arkadaşlarımızın hepsine Scribus, ve ilgileneceği çalışma alanına bağlı olarakta Inkscape ve Gimp kullanımı üzerine anlatımlar, notlar ve karşılıklı online olarak uygulamalı çalışmalar ile program hakimiyeti konusunda dersler ya da bilgilendirmeleri biz yapacağız.

Tasarım Ekibimizin Görevi: dergi yayım sürecinde tasarım, mizanpaj, resim düzenleme gibi ayrı kollardan sorumlu olan arkadaşlar ile dergi içeriğini mümkün olan en şık ve doğru biçimde hazırlamak olacak. Ekibimize talepler doğrultusunda şuan için 3 arkadaş dahil ederek 4 kişilik bir tasarım ekibi oluşturmayı planlamaktayız. Bu sayı ilgi alanlarınız veya gelen talepler doğrultusunda değişebilir.

İlgilenen arkadaşlarımız bu başlık altına ilgi alanları ve bize nasıl bir katkı yapabilmeyi istediklerini anlatacak yönde kısa bir mesaj yazarlarsa bu bizim için yeterli olacaktır. Başlık altına mesaj atmanızın ardından sizler ile en kısa sürede iletişime geçip detaylardan bahsedeceğiz, karşılıklı görüşmelerden sonra başvuruları değerlendirip neticelerini son başvuru tarihinden sonraki 1 hafta içerisinde sizlere bildireceğiz.

Son Başvuru Tarihi: 1 Temmuz 2010.
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

sipazilla

Ben seve seve özel zamanımdan bir kısmını Sudo için ayırmak isterim.
Bir kaç yıldır Kırgızistanda Coğrafya dergisi çıkartıyoruz ( devrimler ve isyanlardan vakit buldukça). Çıkarta bildiğimiz son sayıyı buradan inceleyebilirsiniz http://issuu.com/atalayaliskan
Malum kapalı kaynak Mizanpaj ve Tasarım programlarında yetkin sayılırım.

Alquimista

@sipazillla, ilgin için teşekkür ederiz. Özel mesaj gönderdim, detaylı olarak oradan konuşmaya devam edebiliriz. ;)
If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

ufuk_k

Ben de katkıda bulunmak isterim, kişisel ileti yolladım sana.
"Waiting for an ideal, a low deal, a no deal.
Play your stereotype,  oh yeah..."

Alquimista

Alıntı yapılan: ufuk_k - 24 Haziran 2010 - 19:13:18

İlginize teşekkür ediyoruz, özel mesajınıza cevap yolladım. Detayları özelden görüşebiliriz.

querme

bende ps de çalışıyordum o programlara elim yatkın olurmu bilmemem

http://mightygleam.deviantart.com/gallery/   burda da galerim var beğenirseniz bende katılabilirim tabikide elim o programlara alışırsa

Alquimista

Alıntı yapılan: querme - 24 Haziran 2010 - 19:59:06
bende ps de çalışıyordum o programlara elim yatkın olurmu bilmemem

http://mightygleam.deviantart.com/gallery/   burda da galerim var beğenirseniz bende katılabilirim tabikide elim o programlara alışırsa

İlginize teşekkür ederiz. Özel mesaj gönderdim size detaylar hakkında fakat sanıyorum ki 20 mesaj altında mesajınız olduğunuz forumda özel mesajlara cevap yazamıyorsunuz. Bu yüzden msn adresimi de gönderdim şimdi, oradan görüşebiliriz.

sipazilla

@AlmaMorena özel ileti gönderebilmek için sınır 30. malesef benim iletilerim 30 altında. mümkünse bana msn adresini yollayabilirmisin.

v0ld3m0rt1s

Bende Orta Seviye Photoshop kullanabiliyorum.Seve seve yardımcı olabilirim.Msn adresi gönderebilirseniz oradan haberleşiriz.

Alquimista

Alıntı yapılan: sipazilla - 24 Haziran 2010 - 23:23:51
@AlmaMorena özel ileti gönderebilmek için sınır 30. malesef benim iletilerim 30 altında. mümkünse bana msn adresini yollayabilirmisin.

Pardon @sipazilla, fark edememişim mesaj sayınızı. Msn adresimi gönderdim özel mesaj ile, msn'den görüşebiliriz.

Alıntı yapılan: v0ld3m0rt1s - 24 Haziran 2010 - 23:32:37
Bende Orta Seviye Photoshop kullanabiliyorum.Seve seve yardımcı olabilirim.Msn adresi gönderebilirseniz oradan haberleşiriz.

@v0ld3m0rt1s, ilginize teşekkür ederiz. Özel mesaj ile detaylardan biraz bahsettim ve msn adresimi gönderdimi msn üzerinden görüşebiliriz.

By_Mihni

Eğer sen o eski ufuk_k isen senin yazılarını dergide görmek isteriz. :)

sudusleri

İyi derecede Gimp ve Photoshop kullanıyorum. Hafta sonları olması şartıyla yardımcı olabilirim..
Düşten yumak oldun... alıp gittin günahları...

ufuk_k

Alıntı yapılan: By_Mihni - 25 Haziran 2010 - 05:18:16

Eğer sen o eski ufuk_k isen senin yazılarını dergide görmek isteriz. :)

Teşekkür ederim. Yazarlar için ilan olursa ona da başvururum ;)
"Waiting for an ideal, a low deal, a no deal.
Play your stereotype,  oh yeah..."

Alquimista

Alıntı yapılan: sudusleri - 25 Haziran 2010 - 11:38:56
İyi derecede Gimp ve Photoshop kullanıyorum. Hafta sonları olması şartıyla yardımcı olabilirim..

İlginiz için teşekkür ederiz @sudusleri. Beklediğim bir başvuruydu :) Zaman konusunda, dergi tasarım süreci konusunda detaylar hakkında bir özel mesaj gönderdim size de. Detayları özelden konuşabiliriz.

sipazilla

@AlmaMorena msn listeme dün gece ekledim seni (atalay***** (at) hot***.com). musait olduğun zaman görüiebilirmiyiz.

Alquimista

@sipazilla, msn'e giriyorum şimdi. Müsait olduğunuzda görüşebiliriz.

ferhattosun1983

eger halen gec degil ise ben de sizlerle gorusmek isterim...
kolay gelsin...

sema

Geç değil @ferhattosun1983 :) 1 Temmuz'a kadar vakit var, @AlmaMorena görünce iletişime geçecektir sizinle de. Diğer arkadaşlara da gösterdikleri ilgiden dolayı ayrıca teşekkürler..
susema

Alquimista

Alıntı yapılan: ferhattosun1983 - 30 Haziran 2010 - 23:03:55
eger halen gec degil ise ben de sizlerle gorusmek isterim...
kolay gelsin...

Msn adresimi gönderdim özel mesaj ile, müsaitseniz görüşebiliriz.

Alquimista

1 Temmuz'a girmiş olduk ve başvuruları bitiriyoruz.
Başvuru yapan tüm arkadaşlara teşekkür ederiz.

Ekibimiz için yapılan başvurular arasından bir seçim yapmak durumunda olduğumuzu bireysel olarak yanılmıyorsam tüm arkadaşlarımıza ilettim zaten. Önümüzdeki bir kaç gün içerisinde de buna mukabil olarak sizlere dönüş yapıp neticeyi bildireceğim.

İlginiz için yeniden Ubuntu Türkiye ailesi adına çok teşekkür ediyorum. (biraz romantik oldu sanki)

matisse

Uzaktan da olsa sudo dergisini takip ediyorum.
Şu iki ay döneminde dergimiz, grafik tasarım yönünden  bir adım öne geçtiğine inanıyorum.En başta Ramazan Gürbüz'ü tebrik ediyor,bu dergi için fırsat buldukça sudo ekibinde  grafiker olarak yardımcı olmak istiyorum.
;D
Koca bir sevdadır yaşamakta olduğun, anlamazsın.
Uçar gider, koşsan da tutamazsın...

Alquimista

Dün kapattık aslında alımları (bir önceki mesajdan görebileceğiniz üzere) ama özel mesaj ile gönderdim yine de msn adresimi, müsaitseniz görüşelim.

Yorumlarınız için ayrıca teşekkür ederiz. Güzel bir topluluk, güzel bir ekip ve neticesinde bizler içinde güzel bir SUDO. Umuyoruz ki ekibimizle daha da güzelleşecek dergimiz.

///

Bu arada sizi şimdi hatırladım :) Ekip konusunda konuşursak iyi olacak sanırım :)

Alquimista

SUDO Tasarım Ekibimiz Kurulmuştur.

Başvuran tüm arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Gelen 9 başvuru içerisinden ancak 4 arkadaşımızı seçebildik ve oluşan ekibimiz ben hariç şu şekildedir;

Arkadaşlarımızı tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.

Ekibimize dahil etme imkanı bulamadığımız arkadaşlarımıza da yeniden ilgileri için teşekkür ediyor, ilerleyen zamanlarda yeniden birlikte çalışma fırsatı bulabilmemizi ümit ediyorum. Tasarım anlamında olmasa da Ubuntu Türkiye'ye destek anlamında Çeviri, Wiki ve SUDO ekiplerimiz her zaman başvurularınıza bir ekip sınırı olmadan her zaman açıktır.

ubuntuki lilith

Hepsine başarılar diliyorum, ayrıca çaydanlıkları da çok güzel.

sabian

Baya gecikmişim :) ihtiyaç anında elimden geleni yapmaya hazırım arkadaşlar. Gimp ve İnkscape kullnıyorum, çok iyi değilim fakat kendimi geliştiriyorum. İstanbul'da bir de dergi çıkartıyoruz 2 arkadaş. Hem ben bu süreçte öğrenirim hem de camiaya katkım olur.
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com