Harici Disk Sorunu

Başlatan xtrm07, 21 Haziran 2008 - 16:56:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

xtrm07

Mrb.

Windows olan pc me ubuntu yukledim. Simdi ubuntudan C yi göruyorum fakat C nin icindeki klasörler bos görunuyor. Birde harici diski ve C nin toplam kapasitesini tek simge altinda gösteriyor ama burada F in (harici disk) icindeki hic bir sey görunmuyor. Memorystick ve compactflastan birisi olmasi lazim diye dusundum ama onlara ulasamiyorum. Vistanin recorvery D surucusude görunuyor ama ici bos.  Forumdaki konu ile ilgili mesajlari harici diski windows ile acip kapatmak dahil okudum ve denedim. Bir faydasini görmedim:))) Sorunumu daha anlatabilmek icin ekran göruntulerinide yolluyorum. Bu arada uzuuuunn zamandir merak ettigim Linux a da baslangic yapmis oluyorum. Bana hayirli olsun:)) Saka bir yana tuttum ubuntuyu ve linux u. Yardiminiz icin simdiden tesekkurler.   

Ekran göruntulerini gönderemiyorum su anda cunku resimleri bir yere upload ettikten sonrami eklemem gerekiyor??? Yinede  gksu gedit /etc/fstab   komutunun ciktisini buraya yapistiriyorum.

# /etc/fstab: static file system information.
#
# <file system> <mount point>   <type>  <options>       <dump>  <pass>
proc            /proc           proc    defaults        0       0
/host/ubuntu/disks/root.disk /               ext3    loop,errors=remount-ro 0       1
/host/ubuntu/disks/boot /boot           none    bind            0       0
/host/ubuntu/disks/swap.disk none            swap    loop,sw         0       0
/dev/scd0       /media/cdrom0   udf,iso9660 user,noauto,exec,utf8 0       0

ufuk_k

Wubi ile windozun içine kurmuşsun Ubuntu'yu. Ayrı bölümleme yapıp normal şeklde kursan daha iyi olurdu. ntfs-config pakediyle de denedin mi?