Ubuntu Türkiye E-Dergisi SUDO 20. Sayı

Başlatan canosayan, 19 Haziran 2010 - 23:40:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

canosayan

Ubuntu Türkiye E-dergisi SUDO'nun 20. sayısı yayımlandı.

Bu sayının içeriği şu şekilde;

* Linux Dünyasından Haberler (Okan AKINCI)
* Windows İşletim Sistemi İadesi (Röportaj)
* Ubuntu'da FSTAB (Arda DÜLGER)
* Fdisk İle Disk Yönetimi (Ebubekir SARICAOĞLU)
* F ve Q Klavye (Okan AKINCI)
* Güvenli Sistem Yapısı (Okan AKINCI)
* Ubuntu Kurulumundan Sonra 20 İş Günü (Mustafa GÖÇEN)
* UltraStar Deluxe (Okan AKINCI)
* Yardımcı Programlar (Şükrü SOYLU)
* Linus Benedict Torvalds (Ayfer KAYA)
* Koala (Semetey COŞKUN)
* Ayın Masaüstü Yarışması (Ramazan GÜRBÜZ)
* Ayın İpuçları

İndirmek ve yorum yapmak için burayı tıklayın.
Chmod bizim işimiz.

kozanibo

oley ikinci ben indiriyorum zevkle okuyacağıma eminim, elleri(m)ize sağlık

Aradığınız kelime veya bölüm bulunamadı. Ana sayfaya dönüp tekrar deneyebilirsiniz. diye bir ileti alıyorum

sem

".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

kozanibo

sem

Az sonra düzelecektir diye tahmin ediyorum...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Burası dünya?

XRumer

Bütün çalışmalardan, yorgunluktan, hatta zorluklardan sonra ne olursa olsun şu derginin yayınlanmasıyla rahatlıyorum, gevşiyorum, mutlu oluyorum.

canosayan

sanırım oldu.
bu arada kayıtlara geçsin diye söylüyorum. bu eklentiden nefret ediyorum. yakın bir gelecekte kurtulacağız.
Chmod bizim işimiz.

kozanibo

evet olmuş teşekkürler, hangi eklenti?

canosayan

Alıntı yapılan: ibokozan - 19 Haziran 2010 - 23:59:41
evet olmuş teşekkürler, hangi eklenti?

adını verip rencide etmek istemiyorum.
Chmod bizim işimiz.

sem

Burası dünya?

utdmr

UltraStar incelemesi ve Windows iadesi çok dikkatimi çekti :).

Gerçekten, en güzel sayılarınızdan biri olmuş. Yazılar ortalama olarak daha uzun, ki güzel bir gelişme bana göre :). Çok teşekkürler böyle bir mutluluğu yaşattığınız için, bu ayki PCNet'ten daha az zevk almıştım :).

Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

ubuntuki lilith

Bu sayı cidden çok güzel olmuş, çok ihtiyaç duyulan konular derli toplu bir arada. Elinize sağlık arkadaşlar.

Yiğit Ateş

Elinize sağlık arkadaşlar, yine mükemmel bir dergi olmuş :)

Sherlock Holmes

Arkadaşlar emeğinize sağlık,
ilelebet nazar değmesin.
:)

sem

Hepinize teşekkürler arkadaşlar, iyi dilekleriniz için...
Burası dünya?

agritux

Arama kutucuğunun altındaki haberler kısmındaki linki düzeltmenizi rica edebilir miyiz?

canosayan

Alıntı yapılan: agritux - 20 Haziran 2010 - 22:09:35
Arama kutucuğunun altındaki haberler kısmındaki linki düzeltmenizi rica edebilir miyiz?
edersin.
Chmod bizim işimiz.

agritux

garafatma

Yine dolu dolu bir sayı, ellerinize sağlık
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

Beyaz Rus

Hayatımda, e-dergi okumuşluğum yoktur. Oldum olası e-dergileri itici bulurum. Ancak ortaya çıkardığınız dergi o kadar "sempatik" o kadar "samimi" ki ilgimi hiç çekmemesi gereken FSTAB yazısını bile okuyabiliyorum. Baştan sona hiç sıkılmadan bitirdim.

Emeğinize sağlık. Devamını dört gözle bekliyorum:)

sem

Biz de içten yorumunuz için teşekkür ederiz...
Burası dünya?

sema

Öncelikle; @Beyaz Rus esasında o benim samimiyetim :P Diyeceğim olmayacak, doğru söyleyeni dokuz köyden kovdukları gibi kovarlar beni :P Diyeceğim bu da olmayacak. Çok teşekkürler, o sizin samimiyetiniz :P

Sonrasında; Windows İşletim Sistemi İadesi mülâkatı için Av. Nihad Karslı (enki)'ya, Coşkun Aktaş (cos)'a ve Engin Karadoğan (engin724)'a çok teşekkür ediyoruz, verdikleri yararlı bilgiler için.

Ayrıca dışarıdan katkılarından dolayı;

Ebubekir Sarıcağolu (ebubekirs)'na Fdisk yönetimi ile disk yönetimi anlatımı için, Ubuntu kurulumundan sonraki 20 iş günü için Mustafa Göçen (gocen)'e, ayrıca güzel tasarımı için Ramazan Gürbüz (AlmaMorena)'e,

Dergi tayfası /okuyucularına teşekkürlerimizi sunuyoruz. Tabii TT'yi de unutmuyoruz bu arada. Immm, her ne kadar...... :P
susema

Yiğit Ateş

sema

Ben çekiyorum onlardan, bilmiyorsun sen :P
susema

ubuntuki lilith

Sema, kendini atlamışsın bu çalışkanlığın için ben de sana teşekkür ediyorum. ;)