[Arşiv][Çözüldü] Ekran Görüntüsü

Başlatan 123, 18 Haziran 2008 - 23:28:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

123

Windows'ta alınan ekran görüntüsünü paint programını açıp içine kopyalayıp görüntünün üzerinde bir takım değişiklikler yapabiliyorduk.Ubuntu'da bunu nasıl yaparız?

munirekinci

123

Bu Programı kullanmak biraz zor.Başka bir yöntem yok mu?GNU Paint programı ile bir şey yapılmıyor mu?

ufuk_k

daha kolayı krita diye bir program. Ayrıca gwenview de ufak değişikliklere izin verir.

zulfikar

program ekle kaldirdan paint diye aratirsan birkac tane program var. sana tavsiye edebilecegim ms painte cok benzeyen kolourpaint, depolarda da mevcut.

123

Kolourpaint windows'taki paint programına benziyor.Tam istediğim gibi kullanımı çok kolay.

erginemr

Resim üzerinde küçük değişiklikler (yeniden boyutlandırma, vb.) yapabileceğiniz Gnome tabanlı benzer bir program da gthumb. Eskiden ön tanımlı olarak yüklü geliyordu, Hardy altında yüklemek içinse:
sudo aptitude install gthumb

DeFacto

Gimp aslında o kadar da zor değil ama müthiş ayrıntılı. Paint yanında Tuxpaint gibi kalıyor  :-X Profesyonel diller arasında yer alan bir dille yazılmış. (adını hatırlayamıyorum bir yazıda okumuştum). Ben yine de kolaya kaçmanızı tavsiye etmem. Öğrenince müthiş bir araç  (bence)

ufuk_k

Bu konu da çözüme kavuşmuş görünüyor. Kapadım.