[Çözüldü] Trisquel flash player

Başlatan aliorhan, 22 Mayıs 2010 - 00:04:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aliorhan

Arkadaşlar Trisquel diye bir dağıtım kurdum bilgisayara adobenin flash player'ı mevcut değil sistemde (depolarda dahil). 64 bitlik sürümünü kurdum ne yapmam lazım adobenin flashını kurmam için.
Ubuntu tabanlı sistem olduğu için çoğu şey aynı. Yardım ederseniz sevinirim. Teşekkürler.

ironic

Resim herşeyi anlatıyor galiba. Kullanmadığım için bilmiyorum. Paket sistemini biliyor musun?

umah

Ramazan Bayramımız mübarek olsun.

aliorhan

Alıntı yapılan: ironic - 22 Mayıs 2010 - 00:31:51

Resim herşeyi anlatıyor galiba. Kullanmadığım için bilmiyorum. Paket sistemini biliyor musun?

forum sitelerinde biraz dolaştım ve istenildiği taktirde kurulum yapılabileceği yazıyor. O yüzden sordum paket sistemide deb.

O başlığıda kontrol ettim ama malesef adobe flash playerdan bahsedilmiyor.

ironic

Pardon Ubuntu tabanlı demişsin zaten. Görmemişim. Flaş için Adobe sitesinden deb paketi olarak indirip kurabilirsin.

@umah, güzel bir çözüm yoluymuş. Ayrıca teşekürler. Uygun bir zamanımda ben de deneyeyim.

aliorhan

Alıntı yapılan: ironic - 22 Mayıs 2010 - 00:39:15
Pardon Ubuntu tabanlı demişsin zaten. Görmemişim. Flaş için Adobe sitesinden deb paketi olarak indirip kurabilirsin.

@umah, güzel bir çözüm yoluymuş. Ayrıca teşekürler. Uygun bir zamnımda ben de deneyeyim.

adobe' nin sitesinde i386 mimarisine göre var 64 bit'in deb paketini göremedim ben öyle bir paketi var mı?

ironic

Forumda sabit başlık olarak  64 bit çözümü vardı. Deneyebilirsin.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,14164.0.html

aliorhan

affınıza sığınarak birşey daha sormak istiyorum kusura bakmazsanız. Orda istenilen işlemi gerçekleştirdim. mozilla/plugins altına kopyaladım ama google chrome kullandığım için google chrome a etki etmedi gizli dosyalar arasında .chrome da yok nasıl ona göre ayarlayabilirim?

ironic

Chromium' da orayı görüyor. Chrome neden böyle farklı davranıyor anlamış değilim.

Flaşı ev dizinindeki .mozilla klasöründen alıp

gksu nautilus

ile dosya yöneticisini root olarak başlat. Aşağıdaki dizini bulup içine libflashplayer.so' yu ekle.

/usr/lib/mozilla/plugins

aliorhan

Çok teşekkür ederim sorun ortadan kalktı.  :)