[Arşiv]Ubuntu açılıyor/ama açılmıyor.

Başlatan bebek, 17 Haziran 2008 - 08:33:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bebek

Ubuntuda bir süredir splash ekranından sonra sol üst köşedeki çizgiyi epey süre seyre başladım. Splash ekranından sonra login ekranı gelmesi gerek ama kendisi bana ne kadar beklersem bekliyeyim sol üst köşede yanıp sönen bir çizgiye sahip olan siyah ekranı izletiyor. Recovery mod'da açtığımda sadece mount etme kısmı hata veriyor(windows için) . Start x yazdığımda ubuntu açılıyor. ya da exit dediğimde de açılıyor. Eğer ki canım sıkılmışsa hiçbir şey yazmadan kapatıp normal şekilde açtığımda gene açılıyor:) forumda bazı topicler vardı ", ubuntu açılmıyor" diyeonlara da baktım ama benimkiyle pek alakalı gelmedi, sorunun ne olduğunu bilemediğim için de araştırma yapamadım. Recovery ile açıp hiçbir işlem yapmadığımda bile kendiliğinden düzelmesi beni şaşırtıyor; ama her yeniden başlattığımda bu problemle karşılaşıyorum.

heartsmagic

İlk atışımı yapayım :D
fstab dosyandaki bütün uuid satırlarını gerçek aygıt yollarıyla değiştir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Sypro

Hatta bazen Windows, Ubuntu partitionunu; bazen de Ubuntu, Windows partitionunu görmüyor :)

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

bebek

hatta compiz kapatması gerekn pencereleri alevli dalgalı kırık falan bir şekilde masaüstüne entegre ediyor falan,resete dek kalıyorlar. amarok ve opera kasıyor. synaptic'ten bişey aratmaya kalktığında synaptic iptal.. ben kendi kendime mi nazar değdirdim ya :(
galiba en iyisi bir yedek alıp formatlamak olacak, bahaneyle hardy'e de geçmiş oluruz bakalım. gutsy'deyken güncelleme de yapamıyorum kernel gidiyor direk... acaba canı güncelleme istiyor da ondan mı problem çıkartıyor bana böyle.

matafleur

fsck yapıyor olmasın?

Herseferinde kıytırık bir şekilde kapandığına göre herseferinde de fsck zorlanıyor olması lazım mantıken.

Alt F1 ile adımları görüntülemeyi denedinizmi?