Torrent Sorunu

Başlatan matrax_41, 17 Haziran 2008 - 03:45:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

matrax_41

Arkadaşlar bazı torrentleri indiremiyorum.Transmission indiremedi, azureus'u yükledim o da indiremedi."bu izleyici tek istemde çoklu durum sınamayı destekliyor" diye  bir uyarı veriyor.utorrent aynı torrenti indiriyor.Sanırım bu yazılımlarda bu adı geçen özellik yok.Peki bu torrenti indirebileceğim bir torrent programı var mı? Bu arada bittorrenti yükledim, arayüzünü yüklememe rağmen arayüzüne ulaşamadım.

izzetguntalaz

Alıntı yapılan: matrax_41 - 17 Haziran 2008 - 03:45:47
Arkadaşlar bazı torrentleri indiremiyorum.Transmission indiremedi azureus'u yükledim o da indiremedi."bu izleyici tek istemde çoklu durum sınamayı destekliyor" diye  bir uyarı veriyor.utorrent aynı torrenti indiriyor.Sanırım bu yazılımlarda bu adı geçen özellik yok.Peki bu torrenti indirebileceğim bir torrent programı var mı? Bu arada bittorrenti yükledim, arayüzünü yüklememe rağmen arayüzüne ulaşamadım.

Mesajını okuyunca aklıma ilk olarak portlarını kontrol et diyecektim.
Ama mikro torrent ile indiriyorum demişsin. Belkide izleyici le ilgili bişey olabilir.
Aklıma bişey gelmiyor.

matrax_41

Windowsta utorrent ile iniyor ama dediğim gibi ubuntu'da indiremedim

XemreG

KDE kullanıyosan ktorrent diye bi program vardı gayet sağlıklı calısıyor o demek istediğide DHT olması lazım onu turkceleştirilmiş hali bu kısa adlada geçebilir ayarlarda.. Bu program gnome da calısırmı yada çalıştıran varmı onun hakkında bi bilgim yok ama deneyebilirsin istersen..

matrax_41

Arkadaşlar başka bir torrent dosyası da transmission ile indirirken geçersiz port uyarısı verdi.Transmission'la aynı portta başka torrent dosyaları indirmiştim.Hangi portu kullanmam gerekiyor

ufuk_k

Aynı portu kullanan 2 uygulama varsa bu hatayı verir. Ayrıca torrent programı için özel bir port kullanmak istiyorsan, modeminden bunu önce açman gerekir, bu portu "forward" etmen gerekir. Yoksa programda yazdıgın port önemli değil, açık olan herhangi bir portu yazabilirsin. Port açmak için: www.portforward.com

Wesruthis

Selamlar, ben uzun süre Pardus kullandım ve torrent için ktorrent programını kullandım. Ubuntu'da yeniyim. 9.04 le birlikte gelen transmission'ı denedim fakat bağlantı sağlayamadı. Bunun üzerine ktorrent'i denedim fakat o da bağlantı kuramadı. Kullandığım torrent dosyalarının sağlam olduğuna eminim çünkü bir hafta önce Pardus'ta indirebiliyordum. Sorunu tam olarak anlayamadım. Pardus'ta ne modem ne de ktorrent için herhangi bir port ya da proxy ayarı yapmamıştım. Bir de Pardus'ta mozilla firefox'u kullanarak youtube'e bağlanabiliyordum, şu an bağlanamıyorum acaba bu sorun da kaynağı aynı mı? Yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.

heartsmagic

Sorunun kaynağı aynı değildir muhtemelen. Youtube için DNS değiştirmeyi dene. Pardus'un DNS'leri sanırım TÜBİTAK üzerindeydi.

Torrent problemi için normal şartlarda port açmak gerekmez. Ancak iki program birden bağlantı kuramıyorsa bence torrentlerden şüphelenebiliriz. Bir hafta içinde ölme ihtimalleri var (küçük bir ihtimal olsa da).
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Wesruthis

Torrentlerin öldüğünü sanmıyorum, çünkü farklı farklı sitelerden de denedim, yani birden çok dosyayı denedim. Hep aynı hatayı veriyor. Başka bir ihtimal var mı aklınıza gelen?

Göktürk

anakart:asus intel p8h61-mlx rev 3.0
işlemci:intel pentium g620 2.60 ghz x2
ram:kingston 4gb ddr3 1333 mhz 2 adet
ekran kartı:asus ati radeon hd 6670 1 gb ddr3 Hdd: Western Dijital 750 gb 64 cache 1 adet Sata2 Western Dijital 250 gb Sata2 Seagate 500 gb sata3 16 cache  Mac os x Lion 10.7.4 tr X64 Apple Fan Hackintosh xd :)

galot

Yardımı olur mu bilmem ama Transmission'un son sürümünü indirmek için;
sudo gedit /etc/apt/sources.list
sources.list'e ekleyin,
deb http://ppa.launchpad.net/transmissionbt/ubuntu jaunty main
deb-src http://ppa.launchpad.net/transmissionbt/ubuntu jaunty main

Konsolda aşağıdaki komutları yapıştırıp enter'a basın;
gpg --keyserver keyserver.ubuntu.com --recv 976b5901365c5ca1
gpg --export --armor 976b5901365c5ca1 | sudo apt-key add -

sudo apt-get upgrade

heartsmagic

Açıkçası bütün Torrent uygulamaları her torrent için aynı sorunu veriyorsa benim de aklıma port yönlendirmesinden başka bir şey gelmiyor. Bir de yönlendirme yaparak dene bakalım.

ironic

Torrent dosyasına birden fazla izleyici eklenmişse torrenti durdurup farklı bir izleyiciyi ilk sıraya al. Ayrıca ishount sitesinde indirdiğin torrent varsa o anki yoğun izleyicileri veriyor (gerçek zamanlı olmasa da oldukça güncxel sayılır). İzleyici listesine ekleyip dene. Sorun devam ederse yine aynı şekilde farklı izleyiciler ile dene.

Wesruthis

İlginiz için çok teşekkürler. Farklı peer seçince oldu. Nedense takılıyor ve sürekli aynı yerden bağlanmaya çalışıyor. Piratebay'de bi sorun var galiba. Neyse tekrar teşekkür ederim herkese.

ironic

Alıntı yapılan: Wesruthis - 03 Ağustos 2009 - 23:16:04
İlginiz için çok teşekkürler. Farklı peer seçince oldu. Nedense takılıyor ve sürekli aynı yerden bağlanmaya çalışıyor. Piratebay'de bi sorun var galiba. Neyse tekrar teşekkür ederim herkese.
piratebay yasaklı. Bağlanmak için dns değiştirmen gerek.

heartsmagic

Sorun çözüldüğü için @ironic'e teşekkür ederek konuyu kapatıyorum.

Not: Konuyu açan arkadaşın sorunu ne durumda bilemediğimden kapatma işlemini şimdilik erteliyorum.

Fidel

Merhaba,

Bir filmi Transmission ile indiremiyorum. Aşağıdaki uyarıyı veriyor.

İzleyici bir hata verdi: "Hatalı Kullanıcı Hesabı" - Boşta

matrax_41

Alıntı yapılan: Fidel - 23 Temmuz 2012 - 22:32:51
Merhaba,

Bir filmi Transmission ile indiremiyorum. Aşağıdaki uyarıyı veriyor.

İzleyici bir hata verdi: "Hatalı Kullanıcı Hesabı" - Boşta

Kayıtlı olduğun bir sitenin torrenti olmadığı için hata veriyor. Yani torrent herkese açık değil sadece kayıtlı kullanıcılara açık.

Fidel

furkankalkan

Bende de ara ara peerlerin bozuk parça gönderme sorunu var. Yani yaklaşık 8 GBlık bir dosya indiriyorum fakat yanında (+4MB Bozuk diyor.) Yerel veriyi doğrula dediğim zaman ise bozuk parçayı yeniden yüklemiyor.
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

matrax_41

Bozuk parçaları tekrar indiriyor. Bunun için bir işlem yapılmasına gerek yok.

furkankalkan

Alıntı yapılan: matrax_41 - 25 Temmuz 2012 - 14:38:57
Bozuk parçaları tekrar indiriyor. Bunun için bir işlem yapılmasına gerek yok.

İşte benimkinde indirmiyor ama çokta bir sorun değil benim için. Giden zaman oluyor tek.
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

sem

Ben de anekdot düşeyim başlığa benim de diğer uygulamalar ile indiremediğim oluyordu fakat Deluge ile indiremediğim olmadı şu an kadar.
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

brooqs

Geçende başıma benzer bir durum gelmişti. normalde .torrent olan dosyasının uzantısı .ts idi o yuzden ekleyemiyordum transmission ekledi ama indirme başlamadı aynı dosyayı utorrente winde indirmeye başladı.
Linux is an adventure!!!