lg r400 makineme ubuntu 8.04 ü kurdum ama sistem ikide bir kitlaniyor yardım

Başlatan etuncay, 17 Haziran 2008 - 02:20:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

etuncay

selam arkadaşlar lg r400 makineme ubuntu 8.04 kurdum ama sistemim ikide bir kitleniyor mesela film izledigim zaman 3 kere kitlendi durup dururken kitleniyor kopyalama yaparken program yazarken kitleniyor acaba sorunum ubuntu 8.04 ün yeni çıkmış olmasından kaynaklanıyor olabilirmi teşekkürler

izzetguntalaz

Alıntı yapılan: etuncay - 17 Haziran 2008 - 02:20:38
selam arkadaşlar lg r400 makineme ubuntu 8.04 kurdum ama sistemim ikide bir kitleniyor mesela film izledigim zaman 3 kere kitlendi durup dururken kitleniyor kopyalama yaparken program yazarken kitleniyor acaba sorunum ubuntu 8.04 ün yeni çıkmış olmasından kaynaklanıyor olabilirmi teşekkürler

Bu nokatayı biraz netleştirelim.
1. Kullandığınız programmı çöküyor?
2. En kötüsü, fare dahil * her şey donuyormu?

Eğer 1. şık ise çöken program hakkında bilgi toplayıp sorunu aşabilirsiniz.

Ama eğer 2. şık diyorsanız size bir tavsiyem var.
http://releases.ubuntu.com/8.04.1/ubuntu-8.04.1-desktop-i386.iso
Bu linkteki "hardy-alternate-i386.iso" dosyasını çekip yavaş bir hızda "Burn image/kalıp yazdır" olarak yazdırın.
Bu cd deki kurulum grafik değil text kurulum olacak şaşırmayın.

Peki bu image dosyasının özelliği ne derseniz. Bu image lar günlük dosyalardır ve en son güncellemeleri içerirler.
Yani ilk ubuntu kurulumunda sizin sisteminizle ilgili bir sorun varsa ve rapor edilmişse büyük ihtimalle düzeltilmiştir.

lütfen deneyip sonucu buraya bizimle paylaşırsanız daha sonra bu ve buna benzer sorunlarda bize emsal olabilir.

Düzeltme: Kırık url düzeltildi.