[Arşiv]Cd siparişi ile ilgili ?

Başlatan DeFacto, 15 Haziran 2008 - 19:31:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DeFacto

İyi akşamlar. .

Ben Ubuntu'yu çok ciddi anlamda İstanbul/Bakırköy'de yayma çabası içindeyim. 12 kullanıcıya 1 ayda ulaştım ve basit de olsa sorunlarını çözüyor, bu foruma ve diğer sitelere yönlendiriyorum. Fakat inandırıcılığımın ve bu durumun legalliğini ve ciddiliğini belirtmek için Canoncial'den cd sipariş etmek istiyorum. Fakat ingilizcem o kadar güzel değil. Special olan bölüme geldim ve sebeplerimi yazdım. İnandırıcı olduğuna inanıyorum. Adres konusunda sıkıntım oldu. Buraya adresimi versem, ingilizcesi iyi olan arkadaşlar da çevirebilirlerse gerçekten büyük bir yardımları olucaktır. Adresimin verilip verilmesinde bir sakınca olup olmadığı konusunda onay almak için ilk olarak yönetici arkadaşlardan mesaj bekliyeceğim.

ufuk_k

Adres kısmının ingilizce ile farklı bir biçimde yazılmasına gerek yok ki, aynen neyse yaz, onlar da onu yazacaklar. Getirenler Türk olacak yani. Bşka birşey mi sordun, ben mi yanlış anladım?

DeFacto

Tam olarak bunu sormuştum artık alışmışsınız sorun anlamaya :D yani x mahallesi yerine x district ya da y sokak yerine y street yazmama gerek yok. Teşekkürler..

DeFacto

Fakat anlayamadığım bir şey var o iki satır olayını nedir ? Üste kısaltma yapabilirmiyim ve alta da semt filan mı gelicek ? Yine bir baş ağrısı daha size :D

heartsmagic

Satır da pek fark etmez. Uygun bir şekilde 2 satıra yay adresi. Tek mesele Şehir ve İlçe, onları dikkatli gir. City yerine şehir ve ilçe gir boşluk bırakarak. State boş kalsın. Country altına Turkey eklendiğinden doğrudan bize gelen bu CD'leri yine bizim postacılar dağıtıyor. Kısacası adres bilgilerini Türkçe yazman gerekiyor ki bizim postacı ağabeylere sıkıntı olmasın :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

DeFacto

Yok sağolun umutubuntu arkadaşmız ile irtibata geçtik biz. Kendisi bana 10 dakikalık mesafede bir yerde çalışıyormuş. Cd'leri kendisinden edineceğim ilginizden dolayı tekrar teşekkür ederim

heartsmagic

Haberim var :)
Senden sonrakiler için yararlı olur.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

maxspacemax

Alıntı yapılan: heartsmagic - 15 Haziran 2008 - 21:04:11
Haberim var :)
Senden sonrakiler için yararlı olur.

Haklısın Heartsmagic kardeş. Bende istemeyi düşünüyordum :D

erginemr

@JesusPenguin,

Linux'u yayma çabalarınız için çok teşekkürler...

DeFacto

Teşekkürler 1.5 ay içinde 12 kişiye yükledim. Gayet de beğendiler fakat beni üzen bir şey var. Biraz üşengeçler. Herşeyi bana soruyorlar. Buraya yönlendirsem de nafile artık biraz katlancaz :) Neyse bu yayılma süreci içinde tatlı bir sitem olsun. Beni asıl sevindiren aşama da bir gün arkadaşımın cebinden birisi aradı ve tanımadığım birisi "abi x çöktü naapcaz ?" dedi :) Zincir halinde yayılıyoruz. Arkın sorunu da fazla yer kaplıyor diye home kılasörünü silmekmiş :) "x çöktü" den kasıt da başlangıç dizini bulunamadığında root ile giriş tarzı bir sorun :)

maxspacemax

Ubuntu/GNU/Linux'u kurduklarım Ubuntuya hayran kalıyor. Donanımlarla pek sorun yaşamıyorum. Zaten Ubuntu hazır bir sistem olarak karşımıza geliyor. Arkadaşlarıma kurdum. Linux'un ne demek olduğunu nasıl kullanılması gerektiğini öğretiyorum. Şimdiye kadar memnun kalmayan yok gibi.